TurneringscenterAfsluttet#1509449

U16 - I Torneo Amistoso Intercolegial Colegio Manuel María Tejada Roca 2026

Panama ( PAN )Cooperativa Gladys B. de Ducasa, Las Tablas, Provincia de Los Santos2026/10/03 – 2026/10/03Schweizisk · 6 RunderPanama ( PAN ) · Cooperativa Gladys B. de Ducasa, Las Tablas, Provincia de Los Santos10/03 – 10/03Schweizisk · 6 RunderHurtigskak · 10 min+5 seg de incrementoGennemsnit Ratingtal / alder 1224 / 1514 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
FA Rafael Cordoba Baule [6601375]
Arbitrer
Eduardo Arenas Pardo [6621155], Juan Campos Alonso [6621252]
Turneringsdirektør
Jose Bustavino Quintero [6621228]
Organiserer
Club de Ajedrez Los Monarcas
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
Cooperativa Gladys B. de Ducasa, Las Tablas, Provincia de Los Santos ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1224 / 15
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
U16 - I Torneo Amistoso Intercolegial Colegio Manuel María Tejada Roca 2026
Federation
Panama ( PAN )
datoer
2026-10-03
Formater
Schweizisk
Runder
6
Tidskontrol
Hurtigskak · 10 min+5 seg de incremento
Hæve voldgiftsmand
FA Rafael Cordoba Baule [6601375]
Arbitrer
Eduardo Arenas Pardo [6621155], Juan Campos Alonso [6621252]
Turneringsdirektør
Jose Bustavino Quintero [6621228]
Organiserer
Club de Ajedrez Los Monarcas
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1224 / 15
Indtægter
14

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 6 Runder

U16 - I Torneo Amistoso Intercolegial Colegio Manuel María Tejada Roca 2026 · Slutstilling Efter 6 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
14Cordoba Bustamante, Luis AlbertoPAN15796019,522,5
21Landires Nunez, FatimaPAN17355020,523,5
35Cordoba Estrada, Sebastian AndresPAN1498402021
43Atencio Perez, Randy NelsonPAN16554019,521,5
57Cedeno Moreno, Kevin DavidPAN03,5017,519,5
68Guardia Vasquez, Jael MariPAN03,5012,516
76Bernal, Jean CarlosPAN03019,520,5
811Marquez, JeanPAN0301920
92Nieto Villamil, Daniel AlbertoPAN16683016,518,5
1010Ianternari, DanielPAN02015,517,5
1113Paternina Oses, Cristian AndersonPAN02014,516,5
129Guardia Vasquez, Yanina JahazielPAN02011,513,5
1312Otero, HannahPAN01015,516,5
1414Vega Munoz, Jean LucasPAN00000
I sidste rækkefølge · 14 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Det direkte møde (DE) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Cut1) · TB3: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)

RankingSpillerPointerne
2Landires Nunez, FatimaPAN · 1735 · № 15TB1 0 · TB2 20,5 · TB3 23,5
5Cedeno Moreno, Kevin DavidPAN · 0 · № 73,5TB1 0 · TB2 17,5 · TB3 19,5
6Guardia Vasquez, Jael MariPAN · 0 · № 83,5TB1 0 · TB2 12,5 · TB3 16
7Bernal, Jean CarlosPAN · 0 · № 63TB1 0 · TB2 19,5 · TB3 20,5
8Marquez, JeanPAN · 0 · № 113TB1 0 · TB2 19 · TB3 20
10Ianternari, DanielPAN · 0 · № 102TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 17,5
13Otero, HannahPAN · 0 · № 121TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 16,5