TurneringscenterAfsluttet#1509446

U10 - I Torneo Amistoso Intercolegial Colegio Manuel María Tejada Roca 2026

Panama ( PAN )Cooperativa Gladys B. de Ducasa, Las Tablas, Provincia de Los Santos2026/10/03 – 2026/10/03Schweizisk · 6 RunderPanama ( PAN ) · Cooperativa Gladys B. de Ducasa, Las Tablas, Provincia de Los Santos10/03 – 10/03Schweizisk · 6 RunderHurtigskak · 10 min+5 seg de incrementoGennemsnit Ratingtal / alder 1045 / 1020 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
FA Rafael Cordoba Baule [6601375]
Arbitrer
Eduardo Arenas Pardo [6621155], Juan Campos Alonso [6621252]
Turneringsdirektør
Jose Bustavino Quintero [6621228]
Organiserer
Club de Ajedrez Los Monarcas
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
Cooperativa Gladys B. de Ducasa, Las Tablas, Provincia de Los Santos ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1045 / 10
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
U10 - I Torneo Amistoso Intercolegial Colegio Manuel María Tejada Roca 2026
Federation
Panama ( PAN )
datoer
2026-10-03
Formater
Schweizisk
Runder
6
Tidskontrol
Hurtigskak · 10 min+5 seg de incremento
Hæve voldgiftsmand
FA Rafael Cordoba Baule [6601375]
Arbitrer
Eduardo Arenas Pardo [6621155], Juan Campos Alonso [6621252]
Turneringsdirektør
Jose Bustavino Quintero [6621228]
Organiserer
Club de Ajedrez Los Monarcas
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1045 / 10
Indtægter
20

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 6 Runder

U10 - I Torneo Amistoso Intercolegial Colegio Manuel María Tejada Roca 2026 · Slutstilling Efter 6 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
12Hidalgo Rodriguez, Pablo AndresPAN1435601920
21Loaiza Apolo, Rusbel SebastianPAN1468501819
38Gallardo, AlejandroPAN0402225
420Vasquez Aguilar, Aimar AndresPAN0402022
510Hernandez Santana, Andrea LuciaPAN0401719
618Tello Tello, EthanPAN0401617
75Arrocha Aguilar, Rafael JosePAN0302124
814Rodriguez, Ian GaelPAN0301921
915Rojas Castillo, Tomas OvidioPAN0301719
109Gonzalez, MarcosPAN0301718,5
1116Rosas, JorgePAN0301516,5
1217Ruiz Cedeno, Alanys IvonnePAN03014,516,5
136Bernal Gonzalez, Emma ValentinaPAN03014,515,5
147Consuegra Canto, Roberto JosuePAN02,5010,511,5
1513Pitti, AdrianaPAN02018,520,5
163Alvarez Sanchez, Isaac JairPAN0201516
174Apolayo Fernandez, Juan PabloPAN02013,514,5
1819Vargas, RicardoPAN01,5011,512,5
1912Nunez Campos, ItayPAN0111516
2011Lopez, JuanPAN0121516
I sidste rækkefølge · 20 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Det direkte møde (DE) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Cut1) · TB3: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)

RankingSpillerPointerne
3Gallardo, AlejandroPAN · 0 · № 84TB1 0 · TB2 22 · TB3 25
6Tello Tello, EthanPAN · 0 · № 184TB1 0 · TB2 16 · TB3 17
8Rodriguez, Ian GaelPAN · 0 · № 143TB1 0 · TB2 19 · TB3 21
10Gonzalez, MarcosPAN · 0 · № 93TB1 0 · TB2 17 · TB3 18,5
11Rosas, JorgePAN · 0 · № 163TB1 0 · TB2 15 · TB3 16,5
12Ruiz Cedeno, Alanys IvonnePAN · 0 · № 173TB1 0 · TB2 14,5 · TB3 16,5
13Bernal Gonzalez, Emma ValentinaPAN · 0 · № 63TB1 0 · TB2 14,5 · TB3 15,5
14Consuegra Canto, Roberto JosuePAN · 0 · № 72,5TB1 0 · TB2 10,5 · TB3 11,5
15Pitti, AdrianaPAN · 0 · № 132TB1 0 · TB2 18,5 · TB3 20,5
17Apolayo Fernandez, Juan PabloPAN · 0 · № 42TB1 0 · TB2 13,5 · TB3 14,5
18Vargas, RicardoPAN · 0 · № 191,5TB1 0 · TB2 11,5 · TB3 12,5
19Nunez Campos, ItayPAN · 0 · № 121TB1 1 · TB2 15 · TB3 16
20Lopez, JuanPAN · 0 · № 111TB1 2 · TB2 15 · TB3 16