Centru de turneeÎncheiate#1524718

Torneo Semanal de Ajedrez - Alfil Alfa Team

Mexic ( MEX )Monterrey2026/10/22 – 2026/10/22Elveția · 5 RundeMexic ( MEX ) · Monterrey10/22 – 10/22Elveția · 5 RundeBlitz: 7min +3sec increment per move starting from move 1Rata medie Rating Elo 150421 jucători

Date actualizate ale turneului: Datele jucătorului. Unele secțiuni nu sunt disponibile temporar.

Arbitrul principal
Raúl I. Hernández Aranda
Directorul turneului
—
Organizator
—
Rating Elo Calculare
Rating national
Localizare
Monterrey ↗
Rata medie Rating Elo
1504
Programul nr. Împerecheri
ChessManager ↗
Detalii turneu
Turneul
Torneo Semanal de Ajedrez - Alfil Alfa Team
Federaţia
Mexic ( MEX )
Localizare
Monterrey ↗
Dată
2026-10-22
Formatul
Elveția
Runde
5
Controlul timpului
Blitz: 7min +3sec increment per move starting from move 1
Arbitrul principal
Raúl I. Hernández Aranda
Directorul turneului
—
Organizator
—
Rating Elo Calculare
Rating national
Rata medie Rating Elo
1504
intrări
21
Programul nr. Împerecheri
ChessManager ↗

Informaţii sursă

Vezi sursa

Informaţii sursă

Vezi sursa

Clasament final După 5 Runde

Torneo Semanal de Ajedrez - Alfil Alfa Team · Clasament final După 5 Runde
Război№JucătorFEDRating ElopuncteTB1TB2TB3TB4TB5
11CMHernandez Luna, Jose AngelMEX205851214,514,5150
23Rodriguez, Robledo Pedro LuMEX17884121411,5110
32Briceno Campos, Angel GabrielMEX1870411,513,510,5120
44Treviño, FlavioMEX17003,512148,5100
510Julio, Garmendez GonzalezMEX1940316178120
66Macedonio Bustamante, Jose AntonioMEX1626314167100
78Lagui Bautista, FredyMEX150831314710,50
85Ortiz Roman, AdrianMEX1629312,514,56,5100
913Manuel, Daniel Rodriguez AlbertoMEX140031113680
1011Barrera, GabinoMEX170031112460
119Chapa Charles, Alexis DanielMEX14572,514,515,56,510,50
127Malaquias Moreno, Jessyca GiselleMEX16052,511,512,54,257,50
1314Rodriguez, FernandoMEX14002,511124,256,50
1412Hansel,MEX1600211,512,53,560
1515Maya Contreras, Yair RodrigoMEX1400211,512,5370
1621Mejia Garcia, RafaelMEX100021112370
1716Farfán, RaymundoMEX1400210,511,5352
1820Mejia Garcia, DiegoMEX1000210,511,5351
1919Mejia Garcia, AlfonsoMEX1000110,511,5130
2018Sandoval, SergioMEX120011011120
2117, Delgado Lozano Alberto JorgeMEX13001910110
La rândul final · 21 jucători
Criterii de departajare ▾

TB1: Buchholz Criterii de departajare Variabil (2023) (Puncte de partidă, Cut1) · TB2: Buchholz Criterii de departajare Variabil (2023) (Puncte de partidă) · TB3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints) · TB4: Progressive Score, before FIDE-Tie-Break (PS)(Gamepoints) · TB5: Întâlnire directă (DE)

RăzboiJucătorRppuncte
1CM Hernandez Luna, Jose AngelMEX · 2058 · № 105TB1 12 · TB2 14,5 · TB3 14,5 · TB4 15 · TB5 0
2Rodriguez, Robledo Pedro LuMEX · 1788 · № 304TB1 12 · TB2 14 · TB3 11,5 · TB4 11 · TB5 0
3Briceno Campos, Angel GabrielMEX · 1870 · № 204TB1 11,5 · TB2 13,5 · TB3 10,5 · TB4 12 · TB5 0
4Treviño, FlavioMEX · 1700 · № 403,5TB1 12 · TB2 14 · TB3 8,5 · TB4 10 · TB5 0
5Julio, Garmendez GonzalezMEX · 1940 · № 1003TB1 16 · TB2 17 · TB3 8 · TB4 12 · TB5 0
6Macedonio Bustamante, Jose AntonioMEX · 1626 · № 603TB1 14 · TB2 16 · TB3 7 · TB4 10 · TB5 0
7Lagui Bautista, FredyMEX · 1508 · № 803TB1 13 · TB2 14 · TB3 7 · TB4 10,5 · TB5 0
8Ortiz Roman, AdrianMEX · 1629 · № 503TB1 12,5 · TB2 14,5 · TB3 6,5 · TB4 10 · TB5 0
9Manuel, Daniel Rodriguez AlbertoMEX · 1400 · № 1303TB1 11 · TB2 13 · TB3 6 · TB4 8 · TB5 0
10Barrera, GabinoMEX · 1700 · № 1103TB1 11 · TB2 12 · TB3 4 · TB4 6 · TB5 0
11Chapa Charles, Alexis DanielMEX · 1457 · № 902,5TB1 14,5 · TB2 15,5 · TB3 6,5 · TB4 10,5 · TB5 0
12Malaquias Moreno, Jessyca GiselleMEX · 1605 · № 702,5TB1 11,5 · TB2 12,5 · TB3 4,25 · TB4 7,5 · TB5 0
13Rodriguez, FernandoMEX · 1400 · № 1402,5TB1 11 · TB2 12 · TB3 4,25 · TB4 6,5 · TB5 0
14Hansel,MEX · 1600 · № 1202TB1 11,5 · TB2 12,5 · TB3 3,5 · TB4 6 · TB5 0
15Maya Contreras, Yair RodrigoMEX · 1400 · № 1502TB1 11,5 · TB2 12,5 · TB3 3 · TB4 7 · TB5 0
16Mejia Garcia, RafaelMEX · 1000 · № 2102TB1 11 · TB2 12 · TB3 3 · TB4 7 · TB5 0
17Farfán, RaymundoMEX · 1400 · № 1602TB1 10,5 · TB2 11,5 · TB3 3 · TB4 5 · TB5 2
18Mejia Garcia, DiegoMEX · 1000 · № 2002TB1 10,5 · TB2 11,5 · TB3 3 · TB4 5 · TB5 1
19Mejia Garcia, AlfonsoMEX · 1000 · № 1901TB1 10,5 · TB2 11,5 · TB3 1 · TB4 3 · TB5 0
20Sandoval, SergioMEX · 1200 · № 1801TB1 10 · TB2 11 · TB3 1 · TB4 2 · TB5 0
21, Delgado Lozano Alberto JorgeMEX · 1300 · № 1701TB1 9 · TB2 10 · TB3 1 · TB4 1 · TB5 0