Centru de turneeÎncheiate#1522010

XXVIII IRT Híbrido de Las Américas Sub-1800 2026 - Open

Venezuela ( VEN )America/Caracas, Porlamar, Barquisimeto, Guayaquil, Cusco, Ayacucho, George Town2026/10/17 – 2026/10/18Elveția · 7 RundeVenezuela ( VEN ) · America/Caracas, Porlamar, Barquisimeto, Guayaquil, Cusco, Ayacucho, George Town10/17 – 10/18Elveția · 7 RundeClasic · 30 minutes plus 30 seconds add per moveMediu Rating Elo / vârstă 1571 / 3119 jucători

Date actualizate ale turneului: Datele jucătorului. Unele secțiuni nu sunt disponibile temporar.

Arbitrul principal
I.A. Geber Diaz
Directorul turneului
I.A. Ulises Hernandez B.
Organizator
I.O. Ulises Hernandez B.
Rating Elo Calculare
Rating international
Localizare
America/Caracas, Porlamar, Barquisimeto, Guayaquil, Cusco, Ayacucho, George Town ↗
medie Rating Elo / vârstă medie
1571 / 31
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Detalii turneu
Turneul
XXVIII IRT Híbrido de Las Américas Sub-1800 2026 - Open
Federaţia
Venezuela ( VEN )
Dată
2026-10-17 – 2026-10-18
Formatul
Elveția
Runde
7
Controlul timpului
Clasic · 30 minutes plus 30 seconds add per move
Arbitrul principal
I.A. Geber Diaz
Directorul turneului
I.A. Ulises Hernandez B.
Organizator
I.O. Ulises Hernandez B.
Rating Elo Calculare
Rating international
medie Rating Elo / vârstă medie
1571 / 31
intrări
19
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗

Informaţii sursă

Vezi sursa

Informaţii sursă

Vezi sursa

Clasament final După 7 Runde

XXVIII IRT Híbrido de Las Américas Sub-1800 2026 - Open · Clasament final După 7 Runde
Război№JucătorFEDRating ElopuncteTB1TB2TB3TB4Krtg ±
13Obelmejias Avila, Daniel AlexanderVEN17396026627,54072
22Guilarte Alarcon, Hector YuriVEN17635021530,52023,2
35Pozo Coras, Jeremy Mac LeanPER17054,5020,54,628203,6
41Gomez Aranguren, Alexis JoseVEN17804,50174,426,520-11,4
58Vera Arboleda, Gustavo AdolfoECU16664019,54264034,8
64Yapuchura Avendano, Julio CesarPER17284016,5428,540-19,2
76Gonzalez Arroyo, Luis FernandoVEN168040164,128,54027,2
89Roca Lapa, Anthony IsmaelPER16434015425406,8
911Holguin Segovia, David LuisPER1603401342240-5,2
107Mazzaoui Ribaldi, Lorena AngelicaVEN16723,50173,42940-3,6
1113Matos Parra, Erick DavidVEN15553,5013,53,525,520-7
1212Franklin, OwenCAY15623,50103,624,540-10
1315Castillo Gualoto, Darwin AlejandrECU1538301232540-2,8
1416Dimitrov, LyubomirCAY15283011321,520-6,4
1510Oriundo Mamani, HugoPER162630112,921,520-11,8
1614Caceres, Francisco JavierVEN15412,507,52,517,520-19,8
1719Molina Villamar, John EnriqueECU0209221,5——
1817Salas Moreano, SebastianPER1515208,521940-40,8
1918Coen, CarterCAY0104119——
La rândul final · 19 jucători
Criterii de departajare ▾

TB1: Direct Encounter (DE) (Forfeited games count) · TB2: Progressive Score, before FIDE-Tie-Break (PS)(Gamepoints) · TB3: Arranz System (Win:1 / Draw: 0.6 black, 0.4 white, lost: 0) · TB4: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)

RăzboiJucătorpuncte
1Obelmejias Avila, Daniel AlexanderVEN · 1739 · № 36TB1 0 · TB2 26 · TB3 6 · TB4 27,5
2Guilarte Alarcon, Hector YuriVEN · 1763 · № 25TB1 0 · TB2 21 · TB3 5 · TB4 30,5
3Pozo Coras, Jeremy Mac LeanPER · 1705 · № 54,5TB1 0 · TB2 20,5 · TB3 4,6 · TB4 28
4Gomez Aranguren, Alexis JoseVEN · 1780 · № 14,5TB1 0 · TB2 17 · TB3 4,4 · TB4 26,5
5Vera Arboleda, Gustavo AdolfoECU · 1666 · № 84TB1 0 · TB2 19,5 · TB3 4 · TB4 26
6Yapuchura Avendano, Julio CesarPER · 1728 · № 44TB1 0 · TB2 16,5 · TB3 4 · TB4 28,5
7Gonzalez Arroyo, Luis FernandoVEN · 1680 · № 64TB1 0 · TB2 16 · TB3 4,1 · TB4 28,5
8Roca Lapa, Anthony IsmaelPER · 1643 · № 94TB1 0 · TB2 15 · TB3 4 · TB4 25
9Holguin Segovia, David LuisPER · 1603 · № 114TB1 0 · TB2 13 · TB3 4 · TB4 22
10Mazzaoui Ribaldi, Lorena AngelicaVEN · 1672 · № 73,5TB1 0 · TB2 17 · TB3 3,4 · TB4 29
11Matos Parra, Erick DavidVEN · 1555 · № 133,5TB1 0 · TB2 13,5 · TB3 3,5 · TB4 25,5
12Franklin, OwenCAY · 1562 · № 123,5TB1 0 · TB2 10 · TB3 3,6 · TB4 24,5
13Castillo Gualoto, Darwin AlejandrECU · 1538 · № 153TB1 0 · TB2 12 · TB3 3 · TB4 25
14Dimitrov, LyubomirCAY · 1528 · № 163TB1 0 · TB2 11 · TB3 3 · TB4 21,5
15Oriundo Mamani, HugoPER · 1626 · № 103TB1 0 · TB2 11 · TB3 2,9 · TB4 21,5
16Caceres, Francisco JavierVEN · 1541 · № 142,5TB1 0 · TB2 7,5 · TB3 2,5 · TB4 17,5
17Molina Villamar, John EnriqueECU · 0 · № 192TB1 0 · TB2 9 · TB3 2 · TB4 21,5
18Salas Moreano, SebastianPER · 1515 · № 172TB1 0 · TB2 8,5 · TB3 2 · TB4 19
19Coen, CarterCAY · 0 · № 181TB1 0 · TB2 4 · TB3 1 · TB4 19