Centru de turneeÎncheiate#1520751

Campeonato Municipal Intercolegial de Ajedrez Pimaria - 2026 *1ro y 2do*

Bolivia ( BOL )Coliseo, U.E. Gral. Manuel Belgrano2026/10/17 – 2026/10/17Elveția · 7 RundeBolivia ( BOL ) · Coliseo, U.E. Gral. Manuel Belgrano10/17 – 10/17Elveția · 7 RundeRapid · 15 + 0Rata medie Rating Elo 100021 jucători

Date actualizate ale turneului: Datele jucătorului. Unele secțiuni nu sunt disponibile temporar.

Arbitrul principal
AN Juan Carlos Flores
Vicepreședinte Arbitru
AN Paulino Romero Padilla
Directorul turneului
Mariza Candia Ortíz
Organizator
Asociación Municipal de Ajedrez Yacuiba
Rating Elo Calculare
-
Localizare
Coliseo, U.E. Gral. Manuel Belgrano ↗
Rata medie Rating Elo
1000
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Detalii turneu
Turneul
Campeonato Municipal Intercolegial de Ajedrez Pimaria - 2026 *1ro y 2do*
Federaţia
Bolivia ( BOL )
Dată
2026-10-17
Formatul
Elveția
Runde
7
Controlul timpului
Rapid · 15 + 0
Arbitrul principal
AN Juan Carlos Flores
Vicepreședinte Arbitru
AN Paulino Romero Padilla
Directorul turneului
Mariza Candia Ortíz
Organizator
Asociación Municipal de Ajedrez Yacuiba
Rating Elo Calculare
-
Rata medie Rating Elo
1000
intrări
21
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗

Informaţii sursă

Vezi sursa

Informaţii sursă

Vezi sursa

Clasament final După 7 Runde

Campeonato Municipal Intercolegial de Ajedrez Pimaria - 2026 *1ro y 2do* · Clasament final După 7 Runde
Război№JucătorFEDRating ElopuncteTB1TB2TB3
17Arrueta Rivero, Cristian EduardoBOL07026,530
219Valencia Vallejos, Maximiliano CalebBOL0602520
311Colque Torres, Lyan VladimirBOL04,5028,515,75
41Aguilera Quiroga, Francisco YashirBOL04,502815,75
58Bonduri Crespo, Adriano ValentinoBOL04,5020,513,75
621Villca Bernal, Emir IsmaelBOL04026,513,5
714Ramos Arancibia, Jaziel MatheusBOL0402614,75
86Aricoma Colque, Erik SeinBOL0402614
93Apaza Cruz, Ana BelenBOL03,502610,75
1015Reyes Cruz, DilanBOL03,502311
1110Colodro Ayarde, Paolo AlessandroBOL03,5021,59,25
1217Valdez Ibarra, José LeonardoBOL03,50218
1316Rocha Llave, Beimax GaelBOL030249
1412Mendez Ortiz, FlorenciaBOL03021,58
154Arana, IsamarBOL030197,25
1620Vega, CarolinaBOL02,5120,56,75
175Arancibia, MarioBOL02,5219,56
1818Valdez Ibarra, Leonardo MaximilianoBOL02119,55,25
1913Panoso Vega, Kishani ArianaBOL02219,54
209Caballero Calizaya, MateoBOL00,5015,51,5
212Aguirre Reyes, Kaira MiguelinaBOL00000
La rândul final · 21 jucători
Criterii de departajare ▾

TB1: Întâlnire directă (DE) · TB2: Buchholz Criterii de departajare Variabil (2023) (Puncte de partidă, Cut1) · TB3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)

RăzboiJucătorpuncte
3Colque Torres, Lyan VladimirBOL · 0 · № 114,5TB1 0 · TB2 28,5 · TB3 15,75
5Bonduri Crespo, Adriano ValentinoBOL · 0 · № 84,5TB1 0 · TB2 20,5 · TB3 13,75
6Villca Bernal, Emir IsmaelBOL · 0 · № 214TB1 0 · TB2 26,5 · TB3 13,5
9Apaza Cruz, Ana BelenBOL · 0 · № 33,5TB1 0 · TB2 26 · TB3 10,75
10Reyes Cruz, DilanBOL · 0 · № 153,5TB1 0 · TB2 23 · TB3 11
11Colodro Ayarde, Paolo AlessandroBOL · 0 · № 103,5TB1 0 · TB2 21,5 · TB3 9,25
14Mendez Ortiz, FlorenciaBOL · 0 · № 123TB1 0 · TB2 21,5 · TB3 8
15Arana, IsamarBOL · 0 · № 43TB1 0 · TB2 19 · TB3 7,25
16Vega, CarolinaBOL · 0 · № 202,5TB1 1 · TB2 20,5 · TB3 6,75
17Arancibia, MarioBOL · 0 · № 52,5TB1 2 · TB2 19,5 · TB3 6
20Caballero Calizaya, MateoBOL · 0 · № 90,5TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 1,5