Centru de turneeÎncheiate#1504330

FESTIVAL NACIONAL E INTERNACIONAL DE AJEDREZ “QUERETARO 2026” Categoria Sub 10 Femenil

Mexic ( MEX )QRO, Queretaro2026/10/02 – 2026/10/04Elveția · 7 RundeMexic ( MEX ) · QRO, Queretaro10/02 – 10/04Elveția · 7 RundeClasic · 60 min + 30 segMediu Rating Elo / vârstă 1498 / 914 jucători

Date actualizate ale turneului: Datele jucătorului, Istoric Clasament. Unele secțiuni nu sunt disponibile temporar.

Arbitrul principal
IA Arroyo Arce, Hugo Humberto
Directorul turneului
—
Organizator
Alvarez Navarro, Rafael
Rating Elo Calculare
Rating national, Rating international
Localizare
QRO, Queretaro ↗
medie Rating Elo / vârstă medie
1498 / 9
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Detalii turneu
Turneul
FESTIVAL NACIONAL E INTERNACIONAL DE AJEDREZ “QUERETARO 2026” Categoria Sub 10 Femenil
Federaţia
Mexic ( MEX )
Dată
2026-10-02 – 2026-10-04
Formatul
Elveția
Runde
7
Controlul timpului
Clasic · 60 min + 30 seg
Arbitrul principal
IA Arroyo Arce, Hugo Humberto
Directorul turneului
—
Organizator
Alvarez Navarro, Rafael
Rating Elo Calculare
Rating national, Rating international
medie Rating Elo / vârstă medie
1498 / 9
intrări
14
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗

Informaţii sursă

Vezi sursa

Informaţii sursă

Vezi sursa

Clasament final După 7 Runde

FESTIVAL NACIONAL E INTERNACIONAL DE AJEDREZ “QUERETARO 2026” Categoria Sub 10 Femenil · Clasament final După 7 Runde
Război№JucătorFEDRating ElopuncteTB1TB2TB3TB4TB5
13Godinez Mejia, Alia QuetzalliMEX15777029292620
21Mote Amasifuen, Sophia ItzayanaMEX16276030232720
34Flores, Hernandez SamelyMEX15705030172821
42Martinez, Rangel InesMEX16034029122720
510Hernandez, Nava Dafne AdrianaMEX14524028,511,527,520,5
69Alvarez Mancera, Ana PaulaMEX14644027,512,526,519,5
76Gallegos, Vargas Johaly PaolaMEX15384023,510,522,516,5
811Felix, Ramirez Mia LizbethMEX14194022,59,521,516,5
95Sanchez, Garcia Ana ValeriaMEX1548312982720
107Gallegos, Vargas Jorley PaulinaMEX1491322682316
1112Carranza Hernandez, CamilaMEX0322262116
1214Sanchez Navarro, Zazil ZoeMEX0202562318
1313Patino Matus Arrambide, AbrilMEX0102312218
148Rodriguez, Miller Rio BaalamMEX1481000000
La rândul final · 14 jucători
Criterii de departajare ▾

TB1: Întâlnire directă (DE) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints) · TB3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints) · TB4: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Cut1) · TB5: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Median1)

RăzboiJucătorpuncte
1Godinez Mejia, Alia QuetzalliMEX · 1577 · № 37TB1 0 · TB2 29 · TB3 29 · TB4 26 · TB5 20
2Mote Amasifuen, Sophia ItzayanaMEX · 1627 · № 16TB1 0 · TB2 30 · TB3 23 · TB4 27 · TB5 20
3Flores, Hernandez SamelyMEX · 1570 · № 45TB1 0 · TB2 30 · TB3 17 · TB4 28 · TB5 21
4Martinez, Rangel InesMEX · 1603 · № 24TB1 0 · TB2 29 · TB3 12 · TB4 27 · TB5 20
5Hernandez, Nava Dafne AdrianaMEX · 1452 · № 104TB1 0 · TB2 28,5 · TB3 11,5 · TB4 27,5 · TB5 20,5
6Alvarez Mancera, Ana PaulaMEX · 1464 · № 94TB1 0 · TB2 27,5 · TB3 12,5 · TB4 26,5 · TB5 19,5
7Gallegos, Vargas Johaly PaolaMEX · 1538 · № 64TB1 0 · TB2 23,5 · TB3 10,5 · TB4 22,5 · TB5 16,5
8Felix, Ramirez Mia LizbethMEX · 1419 · № 114TB1 0 · TB2 22,5 · TB3 9,5 · TB4 21,5 · TB5 16,5
9Sanchez, Garcia Ana ValeriaMEX · 1548 · № 53TB1 1 · TB2 29 · TB3 8 · TB4 27 · TB5 20
10Gallegos, Vargas Jorley PaulinaMEX · 1491 · № 73TB1 2 · TB2 26 · TB3 8 · TB4 23 · TB5 16
11Carranza Hernandez, CamilaMEX · 0 · № 123TB1 2 · TB2 22 · TB3 6 · TB4 21 · TB5 16
12Sanchez Navarro, Zazil ZoeMEX · 0 · № 142TB1 0 · TB2 25 · TB3 6 · TB4 23 · TB5 18
13Patino Matus Arrambide, AbrilMEX · 0 · № 131TB1 0 · TB2 23 · TB3 1 · TB4 22 · TB5 18
14Rodriguez, Miller Rio BaalamMEX · 1481 · № 80TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0