Centru de turneeÎncheiate#1496870

Handikap-Blitz 2026

Germania ( GER )2026/10/03 – 2026/10/03Sistem fiecare cu fiecare · 25 RundeGermania ( GER )10/03 – 10/03Sistem fiecare cu fiecare · 25 RundeRata medie Rating Elo 177226 jucători

Date actualizate ale turneului: Datele jucătorului. Unele secțiuni nu sunt disponibile temporar.

Formatul
Sistem fiecare cu fiecare
intrări
26
Rating Elo Calculare
-
Rata medie Rating Elo
1772
FIDE Event ID
—
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Chess from Franz-Josef Weber ↗
Detalii turneu
Turneul
Handikap-Blitz 2026
Federaţia
Germania ( GER )
Localizare
—
Dată
2026-10-03
Formatul
Sistem fiecare cu fiecare
Runde
25
Controlul timpului
—
Arbitrul principal
Stephan Grochtmann
Directorul turneului
—
Organizator
Stephan Grochtmann
Rating Elo Calculare
-
Rata medie Rating Elo
1772
intrări
26
FIDE Event ID
—
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Chess from Franz-Josef Weber ↗

Informaţii sursă

Vezi sursa

Informaţii sursă

Vezi sursa

Clasament final După 25 Runde

Handikap-Blitz 2026 · Clasament final După 25 Runde
Război№JucătorFEDRating ElopuncteTB1TB2
12CMStotyn, FabianGER218921,5256,2519
26Minosjan, ArturGER211120,523319
31Scholz, PeterGER216419,5208,518
412Brinkmann, MarkusGER200917,5187,516
510Krüger, TimGER205617177,515
619Pfaffenrot, DanielGER177616,5178,7516
713Lückner, AndreasGER193816,516214
88König, AndreasGER203516170,2514
917Schießl, FabioGER187316168,7515
1011Morin a, KujtimGER163415,515715
1115Grochtmann, StephanGER191215177,511
1220Kleinelümern, KevinGER177414,5158,2512
1316Kandler, PascalGER18871312410
1414Kaup, Thomas—192713118,511
1526Kruze, FrankGER181912,5110,7511
1624Fortenbacher, FlorianGER179412132,2511
177Brinkmann, AndreaGER194512123,58
1818Kandler, PhilippGER178311,5101,59
1925Bergstraeßer, AxelGER16751070,510
2021Jürging, FelixGER1687869,256
215Wolterink, JuleGER1718859,257
223Veelders, WiebkeGER16967,560,56
234Veelders, SarahGER16295,5504
2423Bichowski, Matti—159538,53
259Khater, Amani—14682201
2622Rahimi, Enrico—018,250
La rândul final · 26 jucători
Criterii de departajare ▾

TB1: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2023) · TB2: The greater number of victories (variable)

RăzboiJucătorpuncte
1CM Stotyn, FabianGER · 2189 · № 221,5TB1 256,25 · TB2 19
3Scholz, PeterGER · 2164 · № 119,5TB1 208,5 · TB2 18
5Krüger, TimGER · 2056 · № 1017TB1 177,5 · TB2 15
14Kaup, Thomas · 1927 · № 1413TB1 118,5 · TB2 11
15Kruze, FrankGER · 1819 · № 2612,5TB1 110,75 · TB2 11
26Rahimi, Enrico · 0 · № 221TB1 8,25 · TB2 0