Centru de turneeÎncheiate#1473947

IV Torneo de ajedrez escolar Rey Batallador

Spania ( ESP )Casa de la Cultura, C/ Agua, s/n, Huétor Santillán2026/09/26 – 2026/09/26Elveția · 7 RundeSpania ( ESP ) · Casa de la Cultura, C/ Agua, s/n, Huétor Santillán09/26 – 09/26Elveția · 7 RundeBlitz · 8'+3''Mediu Rating Elo / vârstă 1143 / 1048 jucători

Date actualizate ale turneului: Datele jucătorului. Unele secțiuni nu sunt disponibile temporar.

Arbitrul principal
Manuel Orantes Taboada
Directorul turneului
Leonor Solans
Organizator
Aula de Arte y Ajedrez Rey Batallador de Huétor Santillán
Rating Elo Calculare
Rating national
Localizare
Casa de la Cultura, C/ Agua, s/n, Huétor Santillán ↗
medie Rating Elo / vârstă medie
1143 / 10
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Detalii turneu
Turneul
IV Torneo de ajedrez escolar Rey Batallador
Federaţia
Spania ( ESP )
Dată
2026-09-26
Formatul
Elveția
Runde
7
Controlul timpului
Blitz · 8'+3''
Arbitrul principal
Manuel Orantes Taboada
Directorul turneului
Leonor Solans
Organizator
Aula de Arte y Ajedrez Rey Batallador de Huétor Santillán
Rating Elo Calculare
Rating national
medie Rating Elo / vârstă medie
1143 / 10
intrări
48
Programul nr. Împerecheri
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗

Informaţii sursă

Vezi sursa

Informaţii sursă

Vezi sursa

Clasament final După 7 Runde

IV Torneo de ajedrez escolar Rey Batallador · Clasament final După 7 Runde
Război№JucătorFEDRating ElopuncteTB1TB2TB3
110Olmos Castillo, JuanGR12996,5293127,5
23Martinez Del Paso, DavidGR1479628,531,523
35Del Aguila Aceituno, SofiaGR14035,52830,523,5
49Solis Moreno, MiguelGR1301529,532,525
58Aguado Gonzalez, IgnacioGR1340529,532,524
64Ocaña Solans, Elena RosarioGR1473529,532,522
77Gallego Lara, AdrianCO1361527,530,521
811Arias Lechuga, MartinGR12875262821
915Kashina, VarvaraGR1257525,527,520
101Carmona Martinez, PabloGR17575252719
1130Lucas Lopez, DanielGR04,524,527,515,5
1213Rodriguez Raposo, NatanGR12754,5222317,5
1312Soto Jimenez, AndresGR1280428,531,518
1418Mancebo Bustamante, MartinGR1250426,529,516
1514Casquero Martin, EricMA12644262918
166Soto Jimenez, JulioGR136742628,518
1717Dueñas Hernandez, MarcosGR1250425,528,518
1820Santamaria Solans, AuroraGR125042527,517
192Pelaez Rubin, MartinCO1487424,527,517
2019Molina Garcia, PedroGR1250421,523,517
2135Moreno Rodriguez, RubenCO0420,522,513
2216Castarnado Serrano, DiegoGR12503,52627,515,5
2337Ocaña Padilla, IvanHA03,52224,513,5
2440Olmedo Santamaria, LukaGR03,52122,513
2543Rodriguez Garcia, AlbertoGR03,520,52311,5
2629Jimenez Pecete, AriadnaGR03,5202211
2732Molina Garcia, MartaGR0323,524,511
2841Recio Tan, Anabel AmaliaGR03232612
2927Gonzalez Puche, MarioGR03222412
3044Salcedo Molina, DanielGR03222314
3126Gonzalez Puche, LunaGR0320219
3231Martinez Del Paso, GenovevaHA0319,521,511
3325Fernandez Aguilera, MarioHA0319219
3424Fernandez Aguilera, IreneHA0317,518,57
3521Arana Ocaña, MarcoESP03161710
3623Bueno Bermeosolo, ManuelESP02,523,525,512,5
3728Hinojosa Sanchez, ClaudiaHA02,519,520,58
3822Arias Lechuga, IreneHA0220,521,58
3946Santamaria Solans, ElviraGR02202211
4033Molina Perez, XimenaHA0219,521,57
4134Morales Luque, RaulHA0219207
4242Robles Diaz, NicolettaHA021819,57
4338Ocaña Solans, Carmen LeonGR0217,518,55
4439Olmedo Santamaria, AstridHA01,516,516,54
4545Sanchez Martin, InesHA0116175
4636Murillo Cortijo, LuzHA0116162
4747Ortega Huertas, ValeriaESP01783
4848Ortega Huertas, DanielaESP003,53,50
La rândul final · 48 jucători
Criterii de departajare ▾

TB1: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints, Cut1, Forfeited games count) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints) · TB3: Progressive Score, before FIDE-Tie-Break (PS)(Gamepoints)

RăzboiJucătorRppuncte
1Olmos Castillo, JuanGR · 1299 · № 1019426,5TB1 29 · TB2 31 · TB3 27,5
2Martinez Del Paso, DavidGR · 1479 · № 316546TB1 28,5 · TB2 31,5 · TB3 23
3Del Aguila Aceituno, SofiaGR · 1403 · № 516405,5TB1 28 · TB2 30,5 · TB3 23,5
4Solis Moreno, MiguelGR · 1301 · № 915495TB1 29,5 · TB2 32,5 · TB3 25
5Aguado Gonzalez, IgnacioGR · 1340 · № 815545TB1 29,5 · TB2 32,5 · TB3 24
6Ocaña Solans, Elena RosarioGR · 1473 · № 415375TB1 29,5 · TB2 32,5 · TB3 22
7Gallego Lara, AdrianCO · 1361 · № 715285TB1 27,5 · TB2 30,5 · TB3 21
8Arias Lechuga, MartinGR · 1287 · № 1116205TB1 26 · TB2 28 · TB3 21
9Kashina, VarvaraGR · 1257 · № 1516155TB1 25,5 · TB2 27,5 · TB3 20
10Carmona Martinez, PabloGR · 1757 · № 115165TB1 25 · TB2 27 · TB3 19
11Lucas Lopez, DanielGR · 0 · № 30—4,5TB1 24,5 · TB2 27,5 · TB3 15,5
12Rodriguez Raposo, NatanGR · 1275 · № 1315074,5TB1 22 · TB2 23 · TB3 17,5
13Soto Jimenez, AndresGR · 1280 · № 1214984TB1 28,5 · TB2 31,5 · TB3 18
14Mancebo Bustamante, MartinGR · 1250 · № 1815444TB1 26,5 · TB2 29,5 · TB3 16
15Casquero Martin, EricMA · 1264 · № 1415414TB1 26 · TB2 29 · TB3 18
16Soto Jimenez, JulioGR · 1367 · № 613534TB1 26 · TB2 28,5 · TB3 18
17Dueñas Hernandez, MarcosGR · 1250 · № 1715124TB1 25,5 · TB2 28,5 · TB3 18
18Santamaria Solans, AuroraGR · 1250 · № 2014634TB1 25 · TB2 27,5 · TB3 17
19Pelaez Rubin, MartinCO · 1487 · № 214084TB1 24,5 · TB2 27,5 · TB3 17
20Molina Garcia, PedroGR · 1250 · № 1914634TB1 21,5 · TB2 23,5 · TB3 17
21Moreno Rodriguez, RubenCO · 0 · № 35—4TB1 20,5 · TB2 22,5 · TB3 13
22Castarnado Serrano, DiegoGR · 1250 · № 1614693,5TB1 26 · TB2 27,5 · TB3 15,5
23Ocaña Padilla, IvanHA · 0 · № 37—3,5TB1 22 · TB2 24,5 · TB3 13,5
24Olmedo Santamaria, LukaGR · 0 · № 40—3,5TB1 21 · TB2 22,5 · TB3 13
25Rodriguez Garcia, AlbertoGR · 0 · № 43—3,5TB1 20,5 · TB2 23 · TB3 11,5
26Jimenez Pecete, AriadnaGR · 0 · № 29—3,5TB1 20 · TB2 22 · TB3 11
27Molina Garcia, MartaGR · 0 · № 32—3TB1 23,5 · TB2 24,5 · TB3 11
28Recio Tan, Anabel AmaliaGR · 0 · № 41—3TB1 23 · TB2 26 · TB3 12
29Gonzalez Puche, MarioGR · 0 · № 27—3TB1 22 · TB2 24 · TB3 12
30Salcedo Molina, DanielGR · 0 · № 44—3TB1 22 · TB2 23 · TB3 14
31Gonzalez Puche, LunaGR · 0 · № 26—3TB1 20 · TB2 21 · TB3 9
32Martinez Del Paso, GenovevaHA · 0 · № 31—3TB1 19,5 · TB2 21,5 · TB3 11
33Fernandez Aguilera, MarioHA · 0 · № 25—3TB1 19 · TB2 21 · TB3 9
34Fernandez Aguilera, IreneHA · 0 · № 24—3TB1 17,5 · TB2 18,5 · TB3 7
35Arana Ocaña, MarcoESP · 0 · № 21—3TB1 16 · TB2 17 · TB3 10
36Bueno Bermeosolo, ManuelESP · 0 · № 23—2,5TB1 23,5 · TB2 25,5 · TB3 12,5
37Hinojosa Sanchez, ClaudiaHA · 0 · № 28—2,5TB1 19,5 · TB2 20,5 · TB3 8
38Arias Lechuga, IreneHA · 0 · № 22—2TB1 20,5 · TB2 21,5 · TB3 8
39Santamaria Solans, ElviraGR · 0 · № 46—2TB1 20 · TB2 22 · TB3 11
40Molina Perez, XimenaHA · 0 · № 33—2TB1 19,5 · TB2 21,5 · TB3 7
41Morales Luque, RaulHA · 0 · № 34—2TB1 19 · TB2 20 · TB3 7
42Robles Diaz, NicolettaHA · 0 · № 42—2TB1 18 · TB2 19,5 · TB3 7
43Ocaña Solans, Carmen LeonGR · 0 · № 38—2TB1 17,5 · TB2 18,5 · TB3 5
44Olmedo Santamaria, AstridHA · 0 · № 39—1,5TB1 16,5 · TB2 16,5 · TB3 4
45Sanchez Martin, InesHA · 0 · № 45—1TB1 16 · TB2 17 · TB3 5
46Murillo Cortijo, LuzHA · 0 · № 36—1TB1 16 · TB2 16 · TB3 2
47Ortega Huertas, ValeriaESP · 0 · № 47—1TB1 7 · TB2 8 · TB3 3
48Ortega Huertas, DanielaESP · 0 · № 48—0TB1 3,5 · TB2 3,5 · TB3 0