TurnauskeskusPäättynyt#1521565

MIRA CHESS TOURNAMENT - FIDE RATED

Arabiemiirikunnat ( UAE )Dubai2026/10/18 – 2026/10/18Sveitsi · 5 KierroksetArabiemiirikunnat ( UAE ) · Dubai10/18 – 10/18Sveitsi · 5 KierroksetNopea shakki · 10 mis + 2 secKeskimääräinen Vahvuusluku / ikä 1504 / 1220 pelaajaa

Turnauksen päivitys: Pelaajan tiedot, Historiallinen Sijoitukset. Jotkut osat ovat väliaikaisesti käytettävissä.

Pääasiallinen välimies
Richelieu Salcedo III
Turnauksen johtaja
Miss Anastaasia
Järjestäjä
MIRA Chess Club
Vahvuusluku laskelmat
Rating international
Sijainti
Dubai ↗
Keskimääräinen ikä Vahvuusluku
1504 / 12
Otteluparit ohjelma
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turnauksen yksityiskohdat
Turnaus
MIRA CHESS TOURNAMENT - FIDE RATED
Federaatio
Arabiemiirikunnat ( UAE )
Sijainti
Dubai ↗
päivämäärä
2026-10-18
muotoilu
Sveitsi
Kierrokset
5
Ajan hallinta
Nopea shakki · 10 mis + 2 sec
Pääasiallinen välimies
Richelieu Salcedo III
Turnauksen johtaja
Miss Anastaasia
Järjestäjä
MIRA Chess Club
Vahvuusluku laskelmat
Rating international
Keskimääräinen ikä Vahvuusluku
1504 / 12
Sisäänkäynti
20

Tietolähde

Näytä lähde

Tietolähde

Näytä lähde

Lopputulokset Sen jälkeen 5 Kierrokset

MIRA CHESS TOURNAMENT - FIDE RATED · Lopputulokset Sen jälkeen 5 Kierrokset
Rankit№PelaajaFEDVahvuuslukuPisteetTB1TB2TB3
13Nutter, James JackRUS1582401614
22Gandasarakula, NibhishRSA1750401412
38Niranjjan, PalaniappanIND15004011,510,5
413Vedhanth, Mani BharathiIND14443,5115,514
54Mos, AdrianPOL15623,5214,513
61Veersen, JainIND18973015,513
715Rishi Kumar, MayankIND1437301311,5
89Shekhar, SparshFID1484301111
95Amal, AbishanIND15382,501513
107Ohanjanyan, DanielARM15152,501512,5
1111Joel, NiganIND14682,501211
126Jinsen, JainIND15252,501110
1317D Mello, Nathan Ligorio ClaytonIND02,50119,5
1410Barraud, AureleSUI1479211311,5
1512Rishi Kumar, MaheshIND1468221010
1618Dennis Koshy, RyanIND01,5011,511,5
1714Kirthan, VajraRSA14381,5010,510,5
1820Silva, Ezekiel ShawnPHI01,50108,5
1916Abhimanyu, SatyarthiIND0101111
2019Klippenstein, AlexanderCAN00098
Lopullinen ranking · 20 pelaajia
Vertailukriteerit ▾

TB1: Suora tapaaminen (DE) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints) · TB3: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Cut1)

RankitPelaajaPisteet
1Nutter, James JackRUS · 1582 · № 34TB1 0 · TB2 16 · TB3 14
3Niranjjan, PalaniappanIND · 1500 · № 84TB1 0 · TB2 11,5 · TB3 10,5
4Vedhanth, Mani BharathiIND · 1444 · № 133,5TB1 1 · TB2 15,5 · TB3 14
5Mos, AdrianPOL · 1562 · № 43,5TB1 2 · TB2 14,5 · TB3 13
6Veersen, JainIND · 1897 · № 13TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 13
7Rishi Kumar, MayankIND · 1437 · № 153TB1 0 · TB2 13 · TB3 11,5
8Shekhar, SparshFID · 1484 · № 93TB1 0 · TB2 11 · TB3 11
9Amal, AbishanIND · 1538 · № 52,5TB1 0 · TB2 15 · TB3 13
10Ohanjanyan, DanielARM · 1515 · № 72,5TB1 0 · TB2 15 · TB3 12,5
11Joel, NiganIND · 1468 · № 112,5TB1 0 · TB2 12 · TB3 11
12Jinsen, JainIND · 1525 · № 62,5TB1 0 · TB2 11 · TB3 10
14Barraud, AureleSUI · 1479 · № 102TB1 1 · TB2 13 · TB3 11,5
15Rishi Kumar, MaheshIND · 1468 · № 122TB1 2 · TB2 10 · TB3 10
16Dennis Koshy, RyanIND · 0 · № 181,5TB1 0 · TB2 11,5 · TB3 11,5
17Kirthan, VajraRSA · 1438 · № 141,5TB1 0 · TB2 10,5 · TB3 10,5
18Silva, Ezekiel ShawnPHI · 0 · № 201,5TB1 0 · TB2 10 · TB3 8,5
19Abhimanyu, SatyarthiIND · 0 · № 161TB1 0 · TB2 11 · TB3 11