TurnauskeskusPäättynyt#1509730

2. Future Space Schnellturnier 2026

Saksa ( GER )Kassel im Future Space2026/10/17 – 2026/10/18Sveitsi · 9 KierroksetSaksa ( GER ) · Kassel im Future Space10/17 – 10/18Sveitsi · 9 Kierrokset15Keskimääräinen Vahvuusluku 112822 pelaajaa

Turnauksen päivitys: Aloitusluettelo, Aikataulu, Otteluparit, Pelaajan tiedot. Jotkut osat ovat väliaikaisesti käytettävissä.

Pääasiallinen välimies
Christian Powalla
Puheenjohtaja välimies
Edward Miller
Turnauksen johtaja
—
Järjestäjä
Bauernwalze CAISSA e. V.
Vahvuusluku laskelmat
-
Sijainti
Kassel im Future Space ↗
Keskimääräinen Vahvuusluku
1128
Otteluparit ohjelma
Swiss-Chess from Franz-Josef Weber ↗
Turnauksen yksityiskohdat
Turnaus
2. Future Space Schnellturnier 2026
Federaatio
Saksa ( GER )
päivämäärä
2026-10-17 – 2026-10-18
muotoilu
Sveitsi
Kierrokset
9
Ajan hallinta
15
Pääasiallinen välimies
Christian Powalla
Puheenjohtaja välimies
Edward Miller
Turnauksen johtaja
—
Järjestäjä
Bauernwalze CAISSA e. V.
Vahvuusluku laskelmat
-
Keskimääräinen Vahvuusluku
1128
Sisäänkäynti
22

Tietolähde

Näytä lähde

Tietolähde

Näytä lähde

Lopputulokset Sen jälkeen 9 Kierrokset

2. Future Space Schnellturnier 2026 · Lopputulokset Sen jälkeen 9 Kierrokset
Rankit№PelaajaFEDVahvuuslukuPisteetTB1TB2
11Heinelt, ManfredGER20917,54839,25
221Wichmann, MartinGER19006,55134,75
33von Kiedrowski, KlemensGER20026,54832,75
44Powalla, ChristianGER18995,549,527
57Burbaum, ClemensGER17215,547,526,25
68Hirstein, ArnoldGER16985,546,527
79Michel, JanGER16395,542,521,5
810Generotzky, VicoGER1597546,522,75
92Schnegelsberg, Karl-HeinzGER205454621
106Hamoud, Mohammad NourGER1799542,518,25
1117Karst, Lino LeoloGER054118,5
1211Rieckmann, AdrianGER1554538,518,5
1322Wißing, Vito Silas—0538,516,75
145Pichl, UweGER184353716,25
1519Voitis, Sabin—0435,510
1613Injic, Ivan—1484432,56,5
1712Noori, HoschangGER15413,536,59
1816Fährmann, Tibor—03,5305,5
1915Dergunov, DimitriGER03,529,55,5
2014Bobrovskyi, Leonid—0233,53,5
2118Orazien, Davyd—01340
2220Wedekind, Florian—0033,50
Lopullinen ranking · 22 pelaajia
Vertailukriteerit ▾

TB1: Buchholz Tie-Break Variable (2023) · TB2: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2023)

RankitPelaajaPisteet
5Burbaum, ClemensGER · 1721 · № 75,5TB1 47,5 · TB2 26,25
7Michel, JanGER · 1639 · № 95,5TB1 42,5 · TB2 21,5
13Wißing, Vito Silas · 0 · № 225TB1 38,5 · TB2 16,75
14Pichl, UweGER · 1843 · № 55TB1 37 · TB2 16,25
15Voitis, Sabin · 0 · № 194TB1 35,5 · TB2 10
16Injic, Ivan · 1484 · № 134TB1 32,5 · TB2 6,5
18Fährmann, Tibor · 0 · № 163,5TB1 30 · TB2 5,5
19Dergunov, DimitriGER · 0 · № 153,5TB1 29,5 · TB2 5,5
20Bobrovskyi, Leonid · 0 · № 142TB1 33,5 · TB2 3,5