TurneringscenterAfsluttet#1521328

Sábado de ajedrez en Cuenca club de Ajedrez Cafe Austria

Ecuador ( ECU )2026/10/17 – 2026/10/17Schweizisk · 7 RunderEcuador ( ECU )10/17 – 10/17Schweizisk · 7 RunderHurtigskak · 10+0Gennemsnit Ratingtal / alder 1393 / 3420 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
Vicente Ramon, Mario Gustavo 3647161
Turneringsdirektør
Juan Tenesaca
Organiserer
Cuenca Club de ajedrez Café Austria
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
—
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1393 / 34
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Sábado de ajedrez en Cuenca club de Ajedrez Cafe Austria
Federation
Ecuador ( ECU )
beliggenhed
—
datoer
2026-10-17
Formater
Schweizisk
Runder
7
Tidskontrol
Hurtigskak · 10+0
Hæve voldgiftsmand
Vicente Ramon, Mario Gustavo 3647161
Turneringsdirektør
Juan Tenesaca
Organiserer
Cuenca Club de ajedrez Café Austria
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1393 / 34
Indtægter
20

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 7 Runder

Sábado de ajedrez en Cuenca club de Ajedrez Cafe Austria · Slutstilling Efter 7 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
11CMPianchiche Acero, Miyamu NilluECU2049702130
29Duchi Abad, Lennin DamianECU15465,5021,531,5
33Camposano Reyes, John PaulECU17315021,531,5
44Ortega Gonzaga, Fausto AbrahanECU17264,502129
518Salvador, ChristianECU0402130,5
67Moscoso Chavez, Rafael GerardoECU1604401927,5
76Paute, Arizaga Angel SamuelECU1680401927
85Kittilsen, GuyUSA16834016,524
913Cobos, FernandoECU04015,523
1010Barahona Bustamante, RomanECU15003,5019,527,5
1120Vargas, BelénECU03017,524
1212Rouillon Vintimilla, Juan CristobECU1443301723
1311Jara Garcia, Marcos FernandoECU14743015,521
1419Vanegas, DanielECU0301419
158Burgos Zhinin, FabianECU1558301219
162Quinde Corte, Christian JosueECU1857201625
1716Ñauta, JairoECU0201419
1817Pozo Izquierdo, Milton FelipeECU0101419
1915Mèndez, JoaquinECU01012,518
2014Larriva, Hernán JavierECU010711
I sidste rækkefølge · 20 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Det direkte møde (DE) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints, Median1) · TB3: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)

RankingSpillerPointerne
2Duchi Abad, Lennin DamianECU · 1546 · № 95,5TB1 0 · TB2 21,5 · TB3 31,5
3Camposano Reyes, John PaulECU · 1731 · № 35TB1 0 · TB2 21,5 · TB3 31,5
5Salvador, ChristianECU · 0 · № 184TB1 0 · TB2 21 · TB3 30,5
8Kittilsen, GuyUSA · 1683 · № 54TB1 0 · TB2 16,5 · TB3 24
9Cobos, FernandoECU · 0 · № 134TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 23
10Barahona Bustamante, RomanECU · 1500 · № 103,5TB1 0 · TB2 19,5 · TB3 27,5
11Vargas, BelénECU · 0 · № 203TB1 0 · TB2 17,5 · TB3 24
14Vanegas, DanielECU · 0 · № 193TB1 0 · TB2 14 · TB3 19
15Burgos Zhinin, FabianECU · 1558 · № 83TB1 0 · TB2 12 · TB3 19
17Ñauta, JairoECU · 0 · № 162TB1 0 · TB2 14 · TB3 19
19Mèndez, JoaquinECU · 0 · № 151TB1 0 · TB2 12,5 · TB3 18