TurneringscenterAfsluttet#1517028

Bhatt Chess Academy 12th Rapid Tournament - Under 8

Indien ( IND )Bhatt Chess Academy, New Alkapuri, Vadodara2026/10/18 – 2026/10/18Schweizisk · 5 RunderIndien ( IND ) · Bhatt Chess Academy, New Alkapuri, Vadodara10/18 – 10/18Schweizisk · 5 RunderHurtigskak · 15 min + 5 sec Increament from Move 1Gennemsnit Ratingtal / alder 1400 / 512 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
SNA Bhatt Bhargavi 33390223
Turneringsdirektør
—
Organiserer
Bhatt Chess Academy
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
Bhatt Chess Academy, New Alkapuri, Vadodara ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1400 / 5
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Bhatt Chess Academy 12th Rapid Tournament - Under 8
Federation
Indien ( IND )
datoer
2026-10-18
Formater
Schweizisk
Runder
5
Tidskontrol
Hurtigskak · 15 min + 5 sec Increament from Move 1
Hæve voldgiftsmand
SNA Bhatt Bhargavi 33390223
Turneringsdirektør
—
Organiserer
Bhatt Chess Academy
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1400 / 5
Indtægter
12

Organisatormeddelelse

DATE- 18/10/2026 21,100/- Cash Prize Unrated, Veteran Prizes, Woman Player U - 8/11/15 1st - Trophy + 700/- 2nd - Trophy + 500/- 3rd - Trophy + 400/- Best girl - Trophy For Registration any query contact: Bhargavi Bhatt 7016435665 Venue: Bhatt Chess Academy, New Alkapuri, Vadodara

Kildeinformation

Se kilde

Organisatormeddelelse

DATE- 18/10/2026 21,100/- Cash Prize Unrated, Veteran Prizes, Woman Player U - 8/11/15 1st - Trophy + 700/- 2nd - Trophy + 500/- 3rd - Trophy + 400/- Best girl - Trophy For Registration any query contact: Bhargavi Bhatt 7016435665 Venue: Bhatt Chess Academy, New Alkapuri, Vadodara

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 5 Runder

Bhatt Chess Academy 12th Rapid Tournament - Under 8 · Slutstilling Efter 5 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
18Saiansh, BalabantarayIND04,51214,513,25
210Viana, Tapan DuttIND0411,513,510,5
33Mivaan, ChampaneriIND0314,517,59
47Reaum, ThakkerIND0312,513,56
52Hridhya, Janak ModiIND0312,512,55
69Tishya,IND0310,510,53,5
75Nitya, PatelIND039,59,52
84Nakul, AbhaleIND02,513,514,55,25
96Param, MavaniIND0210,510,51
101Anant, KashyapIND0112131
1112Yashasvi, MandavaIND018,58,50
1211Yaksh, UpadhyayIND0011120
I sidste rækkefølge · 12 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter) · TB2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter) · TB3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

RankingSpillerPointerne
1Saiansh, BalabantarayIND · 0 · № 84,5TB1 12 · TB2 14,5 · TB3 13,25
2Viana, Tapan DuttIND · 0 · № 104TB1 11,5 · TB2 13,5 · TB3 10,5
3Mivaan, ChampaneriIND · 0 · № 33TB1 14,5 · TB2 17,5 · TB3 9
4Reaum, ThakkerIND · 0 · № 73TB1 12,5 · TB2 13,5 · TB3 6
5Hridhya, Janak ModiIND · 0 · № 23TB1 12,5 · TB2 12,5 · TB3 5
6Tishya,IND · 0 · № 93TB1 10,5 · TB2 10,5 · TB3 3,5
7Nitya, PatelIND · 0 · № 53TB1 9,5 · TB2 9,5 · TB3 2
8Nakul, AbhaleIND · 0 · № 42,5TB1 13,5 · TB2 14,5 · TB3 5,25
9Param, MavaniIND · 0 · № 62TB1 10,5 · TB2 10,5 · TB3 1
10Anant, KashyapIND · 0 · № 11TB1 12 · TB2 13 · TB3 1
11Yashasvi, MandavaIND · 0 · № 121TB1 8,5 · TB2 8,5 · TB3 0
12Yaksh, UpadhyayIND · 0 · № 110TB1 11 · TB2 12 · TB3 0