TurneringscenterAfsluttet#1516869

PDO Chess Championship 2027

Oman ( OMA )2026/10/12 – 2026/10/13Schweizisk · 6 RunderOman ( OMA )10/12 – 10/13Schweizisk · 6 RunderHurtigskak · 10 + 2Gennemsnit Ratingtal 140071 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
IA Al, Wadhahi Musallam 22000119
Statschef Arbitration
IA Al, Hadidi Khalid 22000194
Turneringsdirektør
—
Organiserer
—
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
—
Gennemsnit Ratingtal
1400
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
PDO Chess Championship 2027
Federation
Oman ( OMA )
beliggenhed
—
datoer
2026-10-12 – 2026-10-13
Formater
Schweizisk
Runder
6
Tidskontrol
Hurtigskak · 10 + 2
Hæve voldgiftsmand
IA Al, Wadhahi Musallam 22000119
Statschef Arbitration
IA Al, Hadidi Khalid 22000194
Turneringsdirektør
—
Organiserer
—
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal
1400
Indtægter
71

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 6 Runder

PDO Chess Championship 2027 · Slutstilling Efter 6 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
154Rashid, JabriOMA06023,520,5
245MUSTAFA ALMAHARBI,OMA0501817
365Zakariya, Al JabriOMA04,5022,520,5
412Al, Azhar Al AmriOMA04,5021,520,5
537Mohammad, ElbahariaOMA04,5021,519,5
656Salim, Al ShaaibiOMA04019,517,5
72Abdul, Aziz HinaiOMA0401817
849Precious, AlaminaOMA0401612
960SULAIMAN ALRAIISI,OMA0401410
107AHMED AL BALUSHI,OMA03,5026,523,5
1115Alsaud, Al IsmailiOMA03,5020,519,5
1248Osama, MahmoodOMA03,5019,517,5
1310Ahmed, Al ZakwaniOMA0302120
1419CHAMP TOMENIA,OMA0301916
1518Bhaskar, ReddyOMA03018,517,5
1616Ammar, Al BalushiOMA0301816
1731Karunakar, SandhaOMA0301715
1839MOHAMMED AL BALUSHI,OMA03016,515,5
1922Fahad, HatmiOMA0201615
206ABDULWADOOL PAGAYAO,OMA0201614
214ABDULLAH ALABRI,OMA0201614
2229JINAR RANA MAGAR,OMA02015,513,5
2364Yahya, AmriOMA02015,513,5
2426Hauraa, Al LawatiOMA0201514
2535Mashal, Al SinaidiOMA0201311
2643Muhammad, AliOMA0201211
2767AMAAL ALYAHMEDI,OMA020119
2868JASEM AL BALUSHI,OMA020119
2971SULTAN AL SABAHI,OMA02086
3053Rahima, Al MamariOMA01013,512,5
3121DARIUSZ NAZARUK,OMA01013,512,5
3252RAAD AL SAIFI,OMA01013,512,5
3320D.VIJDYDKUMAR,OMA0101211
3457Salim, Al ShabibiOMA0101110
3536MOAN AL ASFOOR,OMA01098
3666ALI SAID AL SAWAFI,OMA01076
378Ahmed, Al HinaiOMA0001313
3862TARIQ AL SHUKAILI,OMA0009,59,5
3958Shayma, MaskariOMA00088
403ABDULLAH AL RASHDI,OMA0007,57,5
4169FAISAL AL ATBI,OMA00033
4270HAMZA AL RAWAHI,OMA00033
4325HADI REZA,OMA00022
4461Tariq, Al Na'MaaniOMA00022
451Aamer, AmbusaidiOMA00000
465Abdullah, Al-JabriOMA00000
479Ahmed, Al ShaailiOMA00000
4811Ahmed, QasmiOMA00000
4913Alexey, PonomarevOMA00000
5014Ali, Al SawafiOMA00000
I sidste rækkefølge · 71 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Det direkte møde (DE) · TB2: Buchholz Tiebreakkriterier Variabler (2023) (Partipoint) · TB3: Buchholz Tiebreakkriterier Variable (2023) (Partipoint, Cut1)

RankingSpillerPointerne
1Rashid, JabriOMA · 0 · № 546TB1 0 · TB2 23,5 · TB3 20,5
2MUSTAFA ALMAHARBI,OMA · 0 · № 455TB1 0 · TB2 18 · TB3 17
3Zakariya, Al JabriOMA · 0 · № 654,5TB1 0 · TB2 22,5 · TB3 20,5
4Al, Azhar Al AmriOMA · 0 · № 124,5TB1 0 · TB2 21,5 · TB3 20,5
5Mohammad, ElbahariaOMA · 0 · № 374,5TB1 0 · TB2 21,5 · TB3 19,5
6Salim, Al ShaaibiOMA · 0 · № 564TB1 0 · TB2 19,5 · TB3 17,5
7Abdul, Aziz HinaiOMA · 0 · № 24TB1 0 · TB2 18 · TB3 17
8Precious, AlaminaOMA · 0 · № 494TB1 0 · TB2 16 · TB3 12
9SULAIMAN ALRAIISI,OMA · 0 · № 604TB1 0 · TB2 14 · TB3 10
10AHMED AL BALUSHI,OMA · 0 · № 73,5TB1 0 · TB2 26,5 · TB3 23,5
11Alsaud, Al IsmailiOMA · 0 · № 153,5TB1 0 · TB2 20,5 · TB3 19,5
12Osama, MahmoodOMA · 0 · № 483,5TB1 0 · TB2 19,5 · TB3 17,5
13Ahmed, Al ZakwaniOMA · 0 · № 103TB1 0 · TB2 21 · TB3 20
14CHAMP TOMENIA,OMA · 0 · № 193TB1 0 · TB2 19 · TB3 16
15Bhaskar, ReddyOMA · 0 · № 183TB1 0 · TB2 18,5 · TB3 17,5
16Ammar, Al BalushiOMA · 0 · № 163TB1 0 · TB2 18 · TB3 16
17Karunakar, SandhaOMA · 0 · № 313TB1 0 · TB2 17 · TB3 15
18MOHAMMED AL BALUSHI,OMA · 0 · № 393TB1 0 · TB2 16,5 · TB3 15,5
19Fahad, HatmiOMA · 0 · № 222TB1 0 · TB2 16 · TB3 15
20ABDULWADOOL PAGAYAO,OMA · 0 · № 62TB1 0 · TB2 16 · TB3 14
21ABDULLAH ALABRI,OMA · 0 · № 42TB1 0 · TB2 16 · TB3 14
22JINAR RANA MAGAR,OMA · 0 · № 292TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 13,5
23Yahya, AmriOMA · 0 · № 642TB1 0 · TB2 15,5 · TB3 13,5
24Hauraa, Al LawatiOMA · 0 · № 262TB1 0 · TB2 15 · TB3 14
25Mashal, Al SinaidiOMA · 0 · № 352TB1 0 · TB2 13 · TB3 11
26Muhammad, AliOMA · 0 · № 432TB1 0 · TB2 12 · TB3 11
27AMAAL ALYAHMEDI,OMA · 0 · № 672TB1 0 · TB2 11 · TB3 9
28JASEM AL BALUSHI,OMA · 0 · № 682TB1 0 · TB2 11 · TB3 9
29SULTAN AL SABAHI,OMA · 0 · № 712TB1 0 · TB2 8 · TB3 6
30Rahima, Al MamariOMA · 0 · № 531TB1 0 · TB2 13,5 · TB3 12,5
31DARIUSZ NAZARUK,OMA · 0 · № 211TB1 0 · TB2 13,5 · TB3 12,5
32RAAD AL SAIFI,OMA · 0 · № 521TB1 0 · TB2 13,5 · TB3 12,5
33D.VIJDYDKUMAR,OMA · 0 · № 201TB1 0 · TB2 12 · TB3 11
34Salim, Al ShabibiOMA · 0 · № 571TB1 0 · TB2 11 · TB3 10
35MOAN AL ASFOOR,OMA · 0 · № 361TB1 0 · TB2 9 · TB3 8
36ALI SAID AL SAWAFI,OMA · 0 · № 661TB1 0 · TB2 7 · TB3 6
37Ahmed, Al HinaiOMA · 0 · № 80TB1 0 · TB2 13 · TB3 13
38TARIQ AL SHUKAILI,OMA · 0 · № 620TB1 0 · TB2 9,5 · TB3 9,5
39Shayma, MaskariOMA · 0 · № 580TB1 0 · TB2 8 · TB3 8
40ABDULLAH AL RASHDI,OMA · 0 · № 30TB1 0 · TB2 7,5 · TB3 7,5
41FAISAL AL ATBI,OMA · 0 · № 690TB1 0 · TB2 3 · TB3 3
42HAMZA AL RAWAHI,OMA · 0 · № 700TB1 0 · TB2 3 · TB3 3
43HADI REZA,OMA · 0 · № 250TB1 0 · TB2 2 · TB3 2
44Tariq, Al Na'MaaniOMA · 0 · № 610TB1 0 · TB2 2 · TB3 2
45Aamer, AmbusaidiOMA · 0 · № 10TB1 0 · TB2 0 · TB3 0
46Abdullah, Al-JabriOMA · 0 · № 50TB1 0 · TB2 0 · TB3 0
47Ahmed, Al ShaailiOMA · 0 · № 90TB1 0 · TB2 0 · TB3 0
48Ahmed, QasmiOMA · 0 · № 110TB1 0 · TB2 0 · TB3 0
49Alexey, PonomarevOMA · 0 · № 130TB1 0 · TB2 0 · TB3 0
50Ali, Al SawafiOMA · 0 · № 140TB1 0 · TB2 0 · TB3 0