TurneringscenterAfsluttet#1514713

Makani Zakher Chess Championship

De Forenede Arabiske Emirater ( UAE )Al Ain2026/10/09 – 2026/10/09Schweizisk · 9 RunderDe Forenede Arabiske Emirater ( UAE ) · Al Ain10/09 – 10/09Schweizisk · 9 RunderLynskak · 3 m + 2sGennemsnit Ratingtal / alder 1136 / 18117 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
Ahmed Alnauimi
Arbitrer
Areej Salim (7600879) Mark Yasser (10616381) Khali ... All arbiters
Turneringsdirektør
—
Organiserer
Al Ain Chess and Mind Games Club
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
Al Ain ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1136 / 18
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Makani Zakher Chess Championship
Federation
De Forenede Arabiske Emirater ( UAE )
beliggenhed
Al Ain ↗
datoer
2026-10-09
Formater
Schweizisk
Runder
9
Tidskontrol
Lynskak · 3 m + 2s
Hæve voldgiftsmand
Ahmed Alnauimi
Arbitrer
Areej Salim (7600879) Mark Yasser (10616381) Khali ... All arbiters
Turneringsdirektør
—
Organiserer
Al Ain Chess and Mind Games Club
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1136 / 18
Indtægter
117

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 9 Runder

Makani Zakher Chess Championship · Slutstilling Efter 9 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
17Mohammed, Saeed AlshamsiUAE16928,50508
25Ghaith, Saeed AlnuaimiUAE180880538
38Ivaan, Mathew EliasIND164670556
410Khalifa, Talal Al BelushiUAE16067052,57
52WIMAl Maamari, Wafia DarwishUAE196270526
66Mohamed Farag, AhmedEGY17137046,57
73Bondok, Ahmad SaeedEGY18557043,57
812Haj Bakri, Abd Algouni.SYR15776,5051,56
94Amer, Mohammed BisharaSUD18536,5046,56
1016Hamdan, Mohammed Al AliUAE15416,5045,56
1191Roberto, IghutPHI06,5042,56
1275Mustafa Ahmed, GhanemEGY06,5036,56
13116Zayed Alali,—060525
149Elatar, Mohamed MahmoudEGY164560486
1562Moayed, AlameanSUD06046,56
1622Abdul, HaseebIND146160466
1744Eslam Antar, RamadanEGY060466
1821Ayaan, HaseebIND14826044,56
1913Ahyan, HaseebIND15716044,56
2011Saad, Jaber AlahbabiUAE15976043,56
2170Mohammed, Sajed—06043,55
2286Rami, HamadaSYR060436
2318Abdel Aziz, Mohamed AhmedEGY153360426
2420Humaid, Ahmed AlblooshiUAE14985,50465
2569Mohammed Moo,EGY05,5043,55
26101Sara Susan, EliasIND05,5042,55
2727Abdalhady, HaythamSYR05,5041,55
28108Victor Anthony, TrilloPHI05,50385
2915Sheikha, Abdulla AlmeraikhiUAE15485,5037,55
3017Alajati, Abdl Alrahman.SYR153650485
3130Abdulrahman, HaythamSYR05047,55
3225Asalieh, Taleen.SYR14395043,55
3394Saad, WesamEGY050425
3424Elatar, MahmoudEGY144150415
3526Makhmalji, Mouhammad.SYR141150415
3641Asalieh, Asma.SYR050405
3784Paul wayan, BasasPHI05038,55
3819Almahri, Muhra AbdullaUAE15235038,55
3974Mustafa, AbbasIRQ050385
4096Saif, HamdanUAE05037,55
41109Victor, KerolosEGY05036,55
4283Parkash, BalaIND050365
4387Ramy, EldeghedyEGY050365
4488Rashed, KhalifaUAE05034,55
45106Shames, KhalifaUAE050335
4635Ahmed Salah, ShehataEGY05032,55
4723Mohamed Said, OmarEGY14474,5044,54
4814Khalid, AliSUD15614,5044,54
4942Aser Mohammed, IbrahimEGY04,5042,54
5047Hamad Jumah, SalemUAE04,5040,54
I sidste rækkefølge · 117 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Det direkte møde (DE) · TB2: Buchholz Tiebreakkriterier Variable (2023) (Partipoint, Cut1) · TB3: Number of wins including byes (WIN) (Matchpoints, Forfeited games count)

RankingSpillerPointerne
3Ivaan, Mathew EliasIND · 1646 · № 87TB1 0 · TB2 55 · TB3 6
6Mohamed Farag, AhmedEGY · 1713 · № 67TB1 0 · TB2 46,5 · TB3 7
7Bondok, Ahmad SaeedEGY · 1855 · № 37TB1 0 · TB2 43,5 · TB3 7
8Haj Bakri, Abd Algouni.SYR · 1577 · № 126,5TB1 0 · TB2 51,5 · TB3 6
9Amer, Mohammed BisharaSUD · 1853 · № 46,5TB1 0 · TB2 46,5 · TB3 6
10Hamdan, Mohammed Al AliUAE · 1541 · № 166,5TB1 0 · TB2 45,5 · TB3 6
11Roberto, IghutPHI · 0 · № 916,5TB1 0 · TB2 42,5 · TB3 6
12Mustafa Ahmed, GhanemEGY · 0 · № 756,5TB1 0 · TB2 36,5 · TB3 6
13Zayed Alali, · 0 · № 1166TB1 0 · TB2 52 · TB3 5
15Moayed, AlameanSUD · 0 · № 626TB1 0 · TB2 46,5 · TB3 6
16Abdul, HaseebIND · 1461 · № 226TB1 0 · TB2 46 · TB3 6
17Eslam Antar, RamadanEGY · 0 · № 446TB1 0 · TB2 46 · TB3 6
18Ayaan, HaseebIND · 1482 · № 216TB1 0 · TB2 44,5 · TB3 6
19Ahyan, HaseebIND · 1571 · № 136TB1 0 · TB2 44,5 · TB3 6
20Saad, Jaber AlahbabiUAE · 1597 · № 116TB1 0 · TB2 43,5 · TB3 6
21Mohammed, Sajed · 0 · № 706TB1 0 · TB2 43,5 · TB3 5
22Rami, HamadaSYR · 0 · № 866TB1 0 · TB2 43 · TB3 6
25Mohammed Moo,EGY · 0 · № 695,5TB1 0 · TB2 43,5 · TB3 5
26Sara Susan, EliasIND · 0 · № 1015,5TB1 0 · TB2 42,5 · TB3 5
27Abdalhady, HaythamSYR · 0 · № 275,5TB1 0 · TB2 41,5 · TB3 5
28Victor Anthony, TrilloPHI · 0 · № 1085,5TB1 0 · TB2 38 · TB3 5
31Abdulrahman, HaythamSYR · 0 · № 305TB1 0 · TB2 47,5 · TB3 5
32Asalieh, Taleen.SYR · 1439 · № 255TB1 0 · TB2 43,5 · TB3 5
33Saad, WesamEGY · 0 · № 945TB1 0 · TB2 42 · TB3 5
34Elatar, MahmoudEGY · 1441 · № 245TB1 0 · TB2 41 · TB3 5
36Asalieh, Asma.SYR · 0 · № 415TB1 0 · TB2 40 · TB3 5
37Paul wayan, BasasPHI · 0 · № 845TB1 0 · TB2 38,5 · TB3 5
38Almahri, Muhra AbdullaUAE · 1523 · № 195TB1 0 · TB2 38,5 · TB3 5
39Mustafa, AbbasIRQ · 0 · № 745TB1 0 · TB2 38 · TB3 5
40Saif, HamdanUAE · 0 · № 965TB1 0 · TB2 37,5 · TB3 5
41Victor, KerolosEGY · 0 · № 1095TB1 0 · TB2 36,5 · TB3 5
42Parkash, BalaIND · 0 · № 835TB1 0 · TB2 36 · TB3 5
43Ramy, EldeghedyEGY · 0 · № 875TB1 0 · TB2 36 · TB3 5
44Rashed, KhalifaUAE · 0 · № 885TB1 0 · TB2 34,5 · TB3 5
45Shames, KhalifaUAE · 0 · № 1065TB1 0 · TB2 33 · TB3 5
46Ahmed Salah, ShehataEGY · 0 · № 355TB1 0 · TB2 32,5 · TB3 5
47Mohamed Said, OmarEGY · 1447 · № 234,5TB1 0 · TB2 44,5 · TB3 4
48Khalid, AliSUD · 1561 · № 144,5TB1 0 · TB2 44,5 · TB3 4
49Aser Mohammed, IbrahimEGY · 0 · № 424,5TB1 0 · TB2 42,5 · TB3 4
50Hamad Jumah, SalemUAE · 0 · № 474,5TB1 0 · TB2 40,5 · TB3 4