TurneringscenterAfsluttet#1506821

Torneo de Ajedrez "Feria de San Francisco de Asis 2026" - Libre

Mexico ( MEX )Presidencia Municipal Presidencia Municipal San Francisco De Los Romo, Ags2026/09/27 – 2026/09/27Schweizisk · 6 RunderMexico ( MEX ) · Presidencia Municipal Presidencia Municipal San Francisco De Los Romo, Ags09/27 – 09/27Schweizisk · 6 RunderHurtigskak · 10 min por jugador + 05 segundos de incremento desde la jugada 1Gennemsnit Ratingtal / alder 1443 / 3220 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
FA Estefania Zapata Banda
Arbitrer
AO Aranza Lara Hernandez
Turneringsdirektør
Lic. Alberto Corral Flores
Organiserer
Presidencia Municipal San Francisco De Los Romo
Ratingtal beregning
Rating national
beliggenhed
Presidencia Municipal Presidencia Municipal San Francisco De Los Romo, Ags ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1443 / 32
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Torneo de Ajedrez "Feria de San Francisco de Asis 2026" - Libre
Federation
Mexico ( MEX )
datoer
2026-09-27
Formater
Schweizisk
Runder
6
Tidskontrol
Hurtigskak · 10 min por jugador + 05 segundos de incremento desde la jugada 1
Hæve voldgiftsmand
FA Estefania Zapata Banda
Arbitrer
AO Aranza Lara Hernandez
Turneringsdirektør
Lic. Alberto Corral Flores
Organiserer
Presidencia Municipal San Francisco De Los Romo
Ratingtal beregning
Rating national
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1443 / 32
Indtægter
20

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 6 Runder

Torneo de Ajedrez "Feria de San Francisco de Asis 2026" - Libre · Slutstilling Efter 6 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
11Martinez Contreras, DavidMEX20036021,515
24Luevano Marquez, Azul ElizabethMEX1760402113
311Valadez Esparza, DavidMEX1594402013
43Lupercio Avila, Jose RazielMEX18044019,513,5
55Rodriguez Cabrera, Jorge LMEX17114019,512,5
62Facio Palos, OmarMEX1868401912
713Carrillo, Ocampo Juan PabloMEX1416401812
819Reyes, Hernandez Juan DiegoMEX03,5012,56
96Garcia Pedroza, Christopher AmetMEX1686302415
107Macias, Sanchez GilbertoMEX1646302014,5
119Nunez, Najera LeonelMEX1610301912
1216Delgado Flores, Juan AntonioMEX0301811
1318Menchaca Torres, Jose NatividadMEX03017,512,5
148Esparza Reyes, Ricardo AlbertoMEX163430169
1520Santiago Garcia, Jose AlfredoMEX0202012
1614Aguilar Hernandez, EduardoMEX02018,513,5
1710Facio Palos, MarisolMEX15952016,511,5
1812Trinidad, Trinidad Francisco JavierMEX15271015,510,5
1917Martinez Burciaga, Daniel MateoMEX01014,510
2015Carrillo Ocampo, Ana ItzaMEX010149
I sidste rækkefølge · 20 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Det direkte møde (DE) · TB2: Buchholz Tiebreakkriterier Variabler (2023) (Partipoint) · TB3: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Median1)

RankingSpillerPointerne
5Rodriguez Cabrera, Jorge LMEX · 1711 · № 54TB1 0 · TB2 19,5 · TB3 12,5
6Facio Palos, OmarMEX · 1868 · № 24TB1 0 · TB2 19 · TB3 12
8Reyes, Hernandez Juan DiegoMEX · 0 · № 193,5TB1 0 · TB2 12,5 · TB3 6
10Macias, Sanchez GilbertoMEX · 1646 · № 73TB1 0 · TB2 20 · TB3 14,5
11Nunez, Najera LeonelMEX · 1610 · № 93TB1 0 · TB2 19 · TB3 12
16Aguilar Hernandez, EduardoMEX · 0 · № 142TB1 0 · TB2 18,5 · TB3 13,5
17Facio Palos, MarisolMEX · 1595 · № 102TB1 0 · TB2 16,5 · TB3 11,5