TurneringscenterAfsluttet#1503559

Chess Power House Heritage Day Open - D

Sydafrika ( RSA )Randburg2026/09/24 – 2026/09/24Schweizisk · 5 RunderSydafrika ( RSA ) · Randburg09/24 – 09/24Schweizisk · 5 RunderKlassisk skak · 50/50min + 10sec per moveGennemsnit Ratingtal / alder 1216 / 915 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
FA Mthunzi, Clive 14308460
Statschef Arbitration
FA Munenga, Isheanesu Dylan 11003944
Arbitrer
FA Lefyedi, Dalphin Carol 14352613 ; Mpya, Tshedis ... All arbiters
Turneringsdirektør
Clive Mthunzi
Organiserer
Johannesburg Central Chess Club
Ratingtal beregning
Rating national
beliggenhed
Randburg ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1216 / 9
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Chess Power House Heritage Day Open - D
Federation
Sydafrika ( RSA )
beliggenhed
Randburg ↗
datoer
2026-09-24
Formater
Schweizisk
Runder
5
Tidskontrol
Klassisk skak · 50/50min + 10sec per move
Hæve voldgiftsmand
FA Mthunzi, Clive 14308460
Statschef Arbitration
FA Munenga, Isheanesu Dylan 11003944
Arbitrer
FA Lefyedi, Dalphin Carol 14352613 ; Mpya, Tshedis ... All arbiters
Turneringsdirektør
Clive Mthunzi
Organiserer
Johannesburg Central Chess Club
Ratingtal beregning
Rating national
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1216 / 9
Indtægter
15

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 5 Runder

Chess Power House Heritage Day Open - D · Slutstilling Efter 5 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1
13Thalla, Vihansh ReddyRSA15234,518
21Manyedi, AnayaRSA1640415,5
313Makwanyane, MasegoRSA03,514,5
42Du Pisani, MalcolmRSA1573316,5
58Pulluri, ParnikaRSA1180315,5
66Steinmann, IsabellaRSA1234314,5
79Makobela, LeanoRSA1165313
85Rodda, TirzaRSA1315311,5
911Goosen, EleazarRSA0214
1010Nyangwa, NkanyeziRSA865212,5
1114Neale, MalikRSA0212
1215Tshete, AzizeRSA0211,5
1312Kahn, SalmaRSA0111
144Mishan, AydannRSA152200
157Tsironis, Nicola ThomasRSA123000