TurneringscenterAfsluttet#1502658

1º Torneio Escolar Maristas Lisboa (22/09 - 15h30m)

Portugal ( POR )Benfica2026/09/22 – 2026/09/22Schweizisk · 5 RunderPortugal ( POR ) · Benfica09/22 – 09/22Schweizisk · 5 RunderLynskak · 5'Gennemsnit Ratingtal / alder 1000 / 1216 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
Margarida Coimbra
Arbitrer
Agostinho Roxo
Turneringsdirektør
—
Organiserer
Externato Maristas de Lisboa
Ratingtal beregning
-
beliggenhed
Benfica ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1000 / 12
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
1º Torneio Escolar Maristas Lisboa (22/09 - 15h30m)
Federation
Portugal ( POR )
beliggenhed
Benfica ↗
datoer
2026-09-22
Formater
Schweizisk
Runder
5
Tidskontrol
Lynskak · 5'
Hæve voldgiftsmand
Margarida Coimbra
Arbitrer
Agostinho Roxo
Turneringsdirektør
—
Organiserer
Externato Maristas de Lisboa
Ratingtal beregning
-
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1000 / 12
Indtægter
16

Organisatormeddelelse

Torneio escolar fechado

Kildeinformation

Se kilde

Organisatormeddelelse

Torneio escolar fechado

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 5 Runder

1º Torneio Escolar Maristas Lisboa (22/09 - 15h30m) · Slutstilling Efter 5 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
17Gomes, Manuel Gonçalves Soares CatrogPOR0501214
28Lopes, Tomás AbelhaPOR04010,511
315Silva, José Vicente Lobo Cera RendeirPOR0301416
41Alves, Gonçalo FerreiraPOR0301415,5
55Gancho, Martim Afonso de FreitasPOR0301415,5
62Antunes, David LimaPOR03010,513,5
74Correia, Antonio Carlos PiresPOR02,507,58
83Borralho, Vasco MendesPOR0201212,5
914Salvador, Pedro Miguel MartinsPOR02011,513,5
1011Osório, Artur Afonso Pinheiro da SilvaPOR01,5012,513,5
119Martins, Maria Miguel SimoesPOR01099,5
1210Nunes, Gonçalo CorreiaPOR00,5010,511,5
136Garcia, David Daniel ZhangPOR00,503,54
1412Rodrigues, Carlota TerraPOR00000
1513Rodrigues, Victória TerraPOR00000
1616Vilares, Luca DraghiciPOR00000
I sidste rækkefølge · 16 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Direct Encounter (DE) (Forfeited games count) · TB2: Buchholz Tiebreakkriterier Variable (2023) (Partipoint, Cut1) · TB3: Buchholz Tiebreakkriterier Variabler (2023) (Partipoint)

RankingSpillerPointerne
2Lopes, Tomás AbelhaPOR · 0 · № 84TB1 0 · TB2 10,5 · TB3 11
4Alves, Gonçalo FerreiraPOR · 0 · № 13TB1 0 · TB2 14 · TB3 15,5
6Antunes, David LimaPOR · 0 · № 23TB1 0 · TB2 10,5 · TB3 13,5
8Borralho, Vasco MendesPOR · 0 · № 32TB1 0 · TB2 12 · TB3 12,5
12Nunes, Gonçalo CorreiaPOR · 0 · № 100,5TB1 0 · TB2 10,5 · TB3 11,5
13Garcia, David Daniel ZhangPOR · 0 · № 60,5TB1 0 · TB2 3,5 · TB3 4