TurneringscenterI gang#1495793

Vršovický podzimní open 2026

Tjekkiet ( CZE )Praha2026/10/08 – 2026/12/10Schweizisk · 9 RunderTjekkiet ( CZE ) · Praha10/08 – 12/10Schweizisk · 9 RunderKlassisk skak · 1:30/40 + 0:30Gennemsnit Ratingtal / alder 1752 / 5057 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
Jan Kovář
Statschef Arbitration
Richard Wiener
Turneringsdirektør
Martin Vosecký
Organiserer
Sokol Praha - Vršovice
Ratingtal beregning
Rating national, Rating international
beliggenhed
Praha ↗
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1752 / 50
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Vršovický podzimní open 2026
Federation
Tjekkiet ( CZE )
beliggenhed
Praha ↗
datoer
2026-10-08 – 2026-12-10
Formater
Schweizisk
Runder
9
Tidskontrol
Klassisk skak · 1:30/40 + 0:30
Hæve voldgiftsmand
Jan Kovář
Statschef Arbitration
Richard Wiener
Turneringsdirektør
Martin Vosecký
Organiserer
Sokol Praha - Vršovice
Ratingtal beregning
Rating national, Rating international
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1752 / 50
Indtægter
57

Organisatormeddelelse

Kapacita hracích místností je již zcela naplněna a další přihlášky do turnaje již nelze přijímat.

Kildeinformation

Se kilde

Organisatormeddelelse

Kapacita hracích místností je již zcela naplněna a další přihlášky do turnaje již nelze přijímat.

Kildeinformation

Se kilde

Stilling

Vršovický podzimní open 2026 · Stilling
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
128Engel, BarISR178433,505
210Nicolas Hernandez, JavierESP18913304
311Berger, MichaelCZE187932,503,5
45Kořenek, FrantišekCZE19502,5405,5
57Novák, JindřichCZE19072,5405,5
648Klubal, JanCZE15942,5405
714Koper, ŠtefanCZE18732,5404
86Temirbek, AmiraliCZE19342,53,505
917Mašek, JanCZE18452,52,503
101Vavřinec, TomášCZE197624,506
113Smilek, PetrCZE196524,505,5
1212Kolář, DanCZE18742304
1323Fica, AlexanderCZE181522,503,5
1425Kalvach, LadislavCZE180922,502,5
1527Pacovský, OtaCZE17932203
1618Pavlíček, PetrCZE18442202
174Kudrna, JakubCZE19621,55,506,5
1854Havlák, LubomírCZE16871,54,506,5
1957Šteffek, ArturCZE01,54,506
208Kolbušovský, MichalCZE18981,54,504,5
2149Pelc, MatějCZE15751,5405,5
229Plášek, ZdeněkCZE18971,5405
2324Vosecký, MartinCZE18091,5405
2442Lacko, LubošCZE16841,5405
2536Horyna, JosefCZE17471,5405
2633Krňák, VladimírCZE17571,5404
2734Fiala, JanCZE17511,5404
2822Slavík, PetrCZE18181,53,504,5
2941Košťál, ZdislavCZE16961,53,504,5
3016Kovář, JanCZE18581,53,504
3115Janoušek, RomanCZE18671,53,503,5
3229Konopka, JakubCZE17771,53,503,5
3321Wiener, RichardCZE18321,5304
3426Světlý, JiříCZE17971,52,504
3535Lavrinčík, PavelCZE17471,52,504
362Řehák, MartinCZE19701,51,503
3756Květ, DavidCZE015,507,5
3847Veselský, JanCZE16271507
3940Chamoso, JavierCZE17141505
4039Baltynov, MadiCZE171514,504,5
4152Novotný, PavelCZE15261405,5
4219Machek, AlbertCZE18391404
4351Vaško, PavelCZE156413,505
4438Pavelek, StanislavCZE173413,504,5
4532Van Overloop, SamuelCZE17591304
4630Brokeš, FrantišekCZE17691303,5
4713Kvasnička, LadislavCZE18741303,5
4831Malijevský, AnatolCZE176912,503
4953Popova, NikolCZE144712,502,5
5020Dvořák, JanCZE18361102
I sidste rækkefølge · 57 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints, Cut1, Forfeited games count) · TB2: Direct Encounter (The results of the players in the same point group) · TB3: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints, Forfeited games count)

RankingSpillerPointerne
1Engel, BarISR · 1784 · № 283TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 5
3Berger, MichaelCZE · 1879 · № 113TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 3,5
4Kořenek, FrantišekCZE · 1950 · № 52,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5,5
5Novák, JindřichCZE · 1907 · № 72,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5,5
6Klubal, JanCZE · 1594 · № 482,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5
7Koper, ŠtefanCZE · 1873 · № 142,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 4
8Temirbek, AmiraliCZE · 1934 · № 62,5TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 5
9Mašek, JanCZE · 1845 · № 172,5TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 3
10Vavřinec, TomášCZE · 1976 · № 12TB1 4,5 · TB2 0 · TB3 6
11Smilek, PetrCZE · 1965 · № 32TB1 4,5 · TB2 0 · TB3 5,5
12Kolář, DanCZE · 1874 · № 122TB1 3 · TB2 0 · TB3 4
13Fica, AlexanderCZE · 1815 · № 232TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 3,5
14Kalvach, LadislavCZE · 1809 · № 252TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 2,5
15Pacovský, OtaCZE · 1793 · № 272TB1 2 · TB2 0 · TB3 3
16Pavlíček, PetrCZE · 1844 · № 182TB1 2 · TB2 0 · TB3 2
17Kudrna, JakubCZE · 1962 · № 41,5TB1 5,5 · TB2 0 · TB3 6,5
18Havlák, LubomírCZE · 1687 · № 541,5TB1 4,5 · TB2 0 · TB3 6,5
19Šteffek, ArturCZE · 0 · № 571,5TB1 4,5 · TB2 0 · TB3 6
20Kolbušovský, MichalCZE · 1898 · № 81,5TB1 4,5 · TB2 0 · TB3 4,5
21Pelc, MatějCZE · 1575 · № 491,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5,5
22Plášek, ZdeněkCZE · 1897 · № 91,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5
23Vosecký, MartinCZE · 1809 · № 241,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5
24Lacko, LubošCZE · 1684 · № 421,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5
25Horyna, JosefCZE · 1747 · № 361,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 5
26Krňák, VladimírCZE · 1757 · № 331,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 4
27Fiala, JanCZE · 1751 · № 341,5TB1 4 · TB2 0 · TB3 4
28Slavík, PetrCZE · 1818 · № 221,5TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 4,5
29Košťál, ZdislavCZE · 1696 · № 411,5TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 4,5
30Kovář, JanCZE · 1858 · № 161,5TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 4
31Janoušek, RomanCZE · 1867 · № 151,5TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 3,5
32Konopka, JakubCZE · 1777 · № 291,5TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 3,5
33Wiener, RichardCZE · 1832 · № 211,5TB1 3 · TB2 0 · TB3 4
34Světlý, JiříCZE · 1797 · № 261,5TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 4
35Lavrinčík, PavelCZE · 1747 · № 351,5TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 4
36Řehák, MartinCZE · 1970 · № 21,5TB1 1,5 · TB2 0 · TB3 3
37Květ, DavidCZE · 0 · № 561TB1 5,5 · TB2 0 · TB3 7,5
38Veselský, JanCZE · 1627 · № 471TB1 5 · TB2 0 · TB3 7
39Chamoso, JavierCZE · 1714 · № 401TB1 5 · TB2 0 · TB3 5
40Baltynov, MadiCZE · 1715 · № 391TB1 4,5 · TB2 0 · TB3 4,5
41Novotný, PavelCZE · 1526 · № 521TB1 4 · TB2 0 · TB3 5,5
42Machek, AlbertCZE · 1839 · № 191TB1 4 · TB2 0 · TB3 4
43Vaško, PavelCZE · 1564 · № 511TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 5
44Pavelek, StanislavCZE · 1734 · № 381TB1 3,5 · TB2 0 · TB3 4,5
46Brokeš, FrantišekCZE · 1769 · № 301TB1 3 · TB2 0 · TB3 3,5
47Kvasnička, LadislavCZE · 1874 · № 131TB1 3 · TB2 0 · TB3 3,5
48Malijevský, AnatolCZE · 1769 · № 311TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 3
49Popova, NikolCZE · 1447 · № 531TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 2,5
50Dvořák, JanCZE · 1836 · № 201TB1 1 · TB2 0 · TB3 2