TurneringscenterAfsluttet#1493920

Torneo Abierto Ajedrez de los Abrazos Puerto Madryn. Chubut

Argentina ( ARG )Puerto Madryn, Chubut2026/09/26 – 2026/10/04Schweizisk · 6 RunderArgentina ( ARG ) · Puerto Madryn, Chubut09/26 – 10/04Schweizisk · 6 RunderKlassisk skak · 60 minutos + 30 segundos de incremento por jugada.Gennemsnit Ratingtal / alder 1565 / 2419 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger, Historisk Stilling. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
Homero Oldani
Turneringsdirektør
Juan Carlos Malvicino
Organiserer
Circulo de Ajedrez Peones del Sur-Federación de Ajedrez Chubutense
Ratingtal beregning
Rating national, Rating international
beliggenhed
Puerto Madryn, Chubut ↗
FIDE Event ID
498930
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1565 / 24
Parringer program
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Torneo Abierto Ajedrez de los Abrazos Puerto Madryn. Chubut
Federation
Argentina ( ARG )
datoer
2026-09-26 – 2026-10-04
Formater
Schweizisk
Runder
6
Tidskontrol
Klassisk skak · 60 minutos + 30 segundos de incremento por jugada.
Hæve voldgiftsmand
Homero Oldani
Turneringsdirektør
Juan Carlos Malvicino
Organiserer
Circulo de Ajedrez Peones del Sur-Federación de Ajedrez Chubutense
Ratingtal beregning
Rating national, Rating international
Gennemsnit Ratingtal / gennemsnitlig alder
1565 / 24
FIDE Event ID
498930
Indtægter
19

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 6 Runder

Torneo Abierto Ajedrez de los Abrazos Puerto Madryn. Chubut · Slutstilling Efter 6 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3
11Slomka, GustavoARG2028617619,5
23Maldonado, JaimeARG18384,516,5419
35Alfonso, FelipeARG17474,514421
42Ipuche, AndresARG1869421423,5
56Barrionuevo, MartinARG1704418,5322,5
69Rossi, AugustoARG15833,518321,5
77Regueiro, Marcelo AlejandroARG16003,515,5316,5
810Ceballos Guarino, UrielARG0319320
919Sandali, ThiagoARG0315316
108Iribarren, ImanolARG15922,522,5224,5
1111Cocco Siwonia, Gian PietroARG02,514,5217
1218Rodriguez Geremias, FannyARG02,513215,5
1312Corzo, JeremiasARG02,512,5215
144Sardon Matos, IgnacioARG1770219,5221,5
1513Cuellar, VicenteARG0211,5113,5
1617Peluffo, ValentinaARG01,513114,5
1715Makaruk, BautistaARG0113,5114,5
1816Ocampo, DanteARG019110
1914Ledesma, LucianoARG00,52,503
I sidste rækkefølge · 19 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Cut1) · TB2: Number of wins including byes (WIN) (Gamepoints, Forfeited games count) · TB3: Buchholz Tiebreakkriterier Variabler (2023) (Partipoint)

RankingSpillerPointerne
1Slomka, GustavoARG · 2028 · № 16TB1 17 · TB2 6 · TB3 19,5
2Maldonado, JaimeARG · 1838 · № 34,5TB1 16,5 · TB2 4 · TB3 19
3Alfonso, FelipeARG · 1747 · № 54,5TB1 14 · TB2 4 · TB3 21
4Ipuche, AndresARG · 1869 · № 24TB1 21 · TB2 4 · TB3 23,5
5Barrionuevo, MartinARG · 1704 · № 64TB1 18,5 · TB2 3 · TB3 22,5
6Rossi, AugustoARG · 1583 · № 93,5TB1 18 · TB2 3 · TB3 21,5
7Regueiro, Marcelo AlejandroARG · 1600 · № 73,5TB1 15,5 · TB2 3 · TB3 16,5
9Sandali, ThiagoARG · 0 · № 193TB1 15 · TB2 3 · TB3 16
10Iribarren, ImanolARG · 1592 · № 82,5TB1 22,5 · TB2 2 · TB3 24,5
11Cocco Siwonia, Gian PietroARG · 0 · № 112,5TB1 14,5 · TB2 2 · TB3 17
12Rodriguez Geremias, FannyARG · 0 · № 182,5TB1 13 · TB2 2 · TB3 15,5
13Corzo, JeremiasARG · 0 · № 122,5TB1 12,5 · TB2 2 · TB3 15
14Sardon Matos, IgnacioARG · 1770 · № 42TB1 19,5 · TB2 2 · TB3 21,5
15Cuellar, VicenteARG · 0 · № 132TB1 11,5 · TB2 1 · TB3 13,5
16Peluffo, ValentinaARG · 0 · № 171,5TB1 13 · TB2 1 · TB3 14,5
17Makaruk, BautistaARG · 0 · № 151TB1 13,5 · TB2 1 · TB3 14,5
18Ocampo, DanteARG · 0 · № 161TB1 9 · TB2 1 · TB3 10
19Ledesma, LucianoARG · 0 · № 140,5TB1 2,5 · TB2 0 · TB3 3