TurneringscenterAfsluttet#1421406

Dziecięcy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czarnej Białostockiej (o V i IV k ategorię oraz III kobiecą)

Polen ( POL )Czarna Białostocka2026/09/26 – 2026/09/26Schweizisk · 6 RunderPolen ( POL ) · Czarna Białostocka09/26 – 09/26Schweizisk · 6 RunderRapid: 15min +15sec increment per move starting from move 1Gennemsnit Ratingtal 122823 spillere

Opdatering af turneringsdata: Spilleroplysninger. Nogle dele er midlertidigt ikke tilgængelige.

Hæve voldgiftsmand
Łukasz Stasienko
Turneringsdirektør
—
Organiserer
—
Ratingtal beregning
Rating national
beliggenhed
Czarna Białostocka ↗
Gennemsnit Ratingtal
1228
Parringer program
ChessManager ↗
Turneringsdetaljer
Turnering
Dziecięcy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czarnej Białostockiej (o V i IV k ategorię oraz III kobiecą)
Federation
Polen ( POL )
datoer
2026-09-26
Formater
Schweizisk
Runder
6
Tidskontrol
Rapid: 15min +15sec increment per move starting from move 1
Hæve voldgiftsmand
Łukasz Stasienko
Turneringsdirektør
—
Organiserer
—
Ratingtal beregning
Rating national
Gennemsnit Ratingtal
1228
Indtægter
23
Parringer program
ChessManager ↗

Kildeinformation

Se kilde

Kildeinformation

Se kilde

Slutstilling Efter 6 Runder

Dziecięcy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czarnej Białostockiej (o V i IV k ategorię oraz III kobiecą) · Slutstilling Efter 6 Runder
Ranking№SpillerFEDRatingtalPointerneTB1TB2TB3TB4TB5
14IVBiałomyzy, FilipPOL14005,519,521,519,7519,50
21IVWarpechowski, MichałPOL16545202216,5190
32IVWysocki, KamilPOL14354,5182013,75140
413VChashanok, TsimurPOL12004,517,520,514,25140
56IVKhrushchynski, HeorhiPOL1400420,521,512,5160
67IVKozłowski, DawidPOL14004202112,5150
75IVGawryluk, HubertPOL1400418,520,510160
821Sienicki, TymonPOL10004151610120
98IVLisowski, MateuszPOL14003,520229,7512,50
1023Zakharau, SaszaPOL1000319208130
1114VNiedziółka, KacperPOL1200318,520,58110
1215VKowalewska, ZofiaPOL1100318196100
1322Woroniecki, JakubPOL1000317,519,58110
1410IVBiałomyzy, AleksandraPOL1250317,518,56120
153IIIStasienko, TeresaPOL140031617580
1611IVDąbrowska, OliwiaPOL1250314,516,56100
1712IVDzieniszewska, DanielaPOL1250219,521,5690
189IVŚliwko, WiktorPOL140021820480
1916VStasienko, MariaPOL110021516360
2019Olizarowicz, KlaudiaPOL1000212,513,5350
2120Sawczuk, PawełPOL100021213360
2218Lisowska, LidiaPOL100011617120
2317Gawryluk, SzymonPOL100011415130
I sidste rækkefølge · 23 spillere
Tiebreakkriterier ▾

TB1: Buchholz Tiebreakkriterier Variable (2023) (Partipoint, Cut1) · TB2: Buchholz Tiebreakkriterier Variabler (2023) (Partipoint) · TB3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints) · TB4: Progressive Score, before FIDE-Tie-Break (PS)(Gamepoints) · TB5: Det direkte møde (DE)

RankingSpillerRpPointerne
1IV Białomyzy, FilipPOL · 1400 · № 405,5TB1 19,5 · TB2 21,5 · TB3 19,75 · TB4 19,5 · TB5 0
2IV Warpechowski, MichałPOL · 1654 · № 105TB1 20 · TB2 22 · TB3 16,5 · TB4 19 · TB5 0
3IV Wysocki, KamilPOL · 1435 · № 204,5TB1 18 · TB2 20 · TB3 13,75 · TB4 14 · TB5 0
4V Chashanok, TsimurPOL · 1200 · № 1304,5TB1 17,5 · TB2 20,5 · TB3 14,25 · TB4 14 · TB5 0
5IV Khrushchynski, HeorhiPOL · 1400 · № 604TB1 20,5 · TB2 21,5 · TB3 12,5 · TB4 16 · TB5 0
6IV Kozłowski, DawidPOL · 1400 · № 704TB1 20 · TB2 21 · TB3 12,5 · TB4 15 · TB5 0
7IV Gawryluk, HubertPOL · 1400 · № 504TB1 18,5 · TB2 20,5 · TB3 10 · TB4 16 · TB5 0
8Sienicki, TymonPOL · 1000 · № 2104TB1 15 · TB2 16 · TB3 10 · TB4 12 · TB5 0
9IV Lisowski, MateuszPOL · 1400 · № 803,5TB1 20 · TB2 22 · TB3 9,75 · TB4 12,5 · TB5 0
10Zakharau, SaszaPOL · 1000 · № 2303TB1 19 · TB2 20 · TB3 8 · TB4 13 · TB5 0
11V Niedziółka, KacperPOL · 1200 · № 1403TB1 18,5 · TB2 20,5 · TB3 8 · TB4 11 · TB5 0
12V Kowalewska, ZofiaPOL · 1100 · № 1503TB1 18 · TB2 19 · TB3 6 · TB4 10 · TB5 0
13Woroniecki, JakubPOL · 1000 · № 2203TB1 17,5 · TB2 19,5 · TB3 8 · TB4 11 · TB5 0
14IV Białomyzy, AleksandraPOL · 1250 · № 1003TB1 17,5 · TB2 18,5 · TB3 6 · TB4 12 · TB5 0
15III Stasienko, TeresaPOL · 1400 · № 303TB1 16 · TB2 17 · TB3 5 · TB4 8 · TB5 0
16IV Dąbrowska, OliwiaPOL · 1250 · № 1103TB1 14,5 · TB2 16,5 · TB3 6 · TB4 10 · TB5 0
17IV Dzieniszewska, DanielaPOL · 1250 · № 1202TB1 19,5 · TB2 21,5 · TB3 6 · TB4 9 · TB5 0
18IV Śliwko, WiktorPOL · 1400 · № 902TB1 18 · TB2 20 · TB3 4 · TB4 8 · TB5 0
19V Stasienko, MariaPOL · 1100 · № 1602TB1 15 · TB2 16 · TB3 3 · TB4 6 · TB5 0
20Olizarowicz, KlaudiaPOL · 1000 · № 1902TB1 12,5 · TB2 13,5 · TB3 3 · TB4 5 · TB5 0
21Sawczuk, PawełPOL · 1000 · № 2002TB1 12 · TB2 13 · TB3 3 · TB4 6 · TB5 0
22Lisowska, LidiaPOL · 1000 · № 1801TB1 16 · TB2 17 · TB3 1 · TB4 2 · TB5 0
23Gawryluk, SzymonPOL · 1000 · № 1701TB1 14 · TB2 15 · TB3 1 · TB4 3 · TB5 0