Centre de torneigsPropers#1477746

North American Youth Chess Championship 2026 U12 Girls

Confederation of Chess for the Americas ( CCA )Miguel Hidalgo, Ciudad de Mexico. Hotel del Prado, Av. Marina Nacional 3992026/11/11 – 2026/11/16Suïssa · 9 RondesConfederation of Chess for the Americas ( CCA ) · Miguel Hidalgo, Ciudad de Mexico. Hotel del Prado, Av. Marina Nacional 39911/11 – 11/16Suïssa · 9 Rondesestàndard · Standar: Standard: 90 minutes with 30 second increment from move 1Mitjana Elo / edat 1608 / 1122 jugadors

Dades actualitzades del torneig: Dades del jugador. Algunes seccions són temporàriament inaccessibles.

Arbitratge principal
IA Vargas Cortes, Gustavo 5105757
Subdirector de l'arbitrat
FA Comas Colon, Rinelly M. 3101576
Direcció del torneig
—
Organitzador
Munoz Solorzano, Jose Humberto 29694507
Elo càlcul
Rating national, Rating international
Lloc
Miguel Hidalgo, Ciudad de Mexico. Hotel del Prado, Av. Marina Nacional 399 ↗
FIDE Event ID
496184
Mitjana edat Elo
1608 / 11
Aparellaments programació
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗
Detalls del torneig
Torneig
North American Youth Chess Championship 2026 U12 Girls
Federació
Confederation of Chess for the Americas ( CCA )
Dates
2026-11-11 – 2026-11-16
Format
Suïssa
Rondes
9
El control del temps
estàndard · Standar: Standard: 90 minutes with 30 second increment from move 1
Arbitratge principal
IA Vargas Cortes, Gustavo 5105757
Subdirector de l'arbitrat
FA Comas Colon, Rinelly M. 3101576
Direcció del torneig
—
Organitzador
Munoz Solorzano, Jose Humberto 29694507
Elo càlcul
Rating national, Rating international
Mitjana edat Elo
1608 / 11
FIDE Event ID
496184
Entrades
22
Aparellaments programació
Swiss-Manager from Heinz Herzog ↗

Anunci de l'organitzador

El North American Youth Chess Championship 2026 está abierto a jugadores que representen a las federaciones nacionales de ajedrez de los tres países miembros de la CCA en Norteamérica (Canadá, USA y México) que no tengan obligaciones financieras pendientes con la CCA, según los Estatutos y el Reglamento Financiero de la CCA. Cada federación nacional podrá inscribir a tantos jugadores como desee

Informació de la font

Veure font

Anunci de l'organitzador

El North American Youth Chess Championship 2026 está abierto a jugadores que representen a las federaciones nacionales de ajedrez de los tres países miembros de la CCA en Norteamérica (Canadá, USA y México) que no tengan obligaciones financieras pendientes con la CCA, según los Estatutos y el Reglamento Financiero de la CCA. Cada federación nacional podrá inscribir a tantos jugadores como desee

Informació de la font

Veure font

Classificació

North American Youth Chess Championship 2026 U12 Girls · Classificació
El rang№JugadorFEDEloPuntsTB1TB2TB3TB4TB5TB6
11WCMLi, Wan QinUSA18840000000
22WCMZhu, AliciaUSA18470000000
33WCMChang, Charlotte Tai-EnUSA17570000000
44Rangamreddy, Aashvi SriUSA17480000000
55Parul Karthikeyan, AanyaUSA17360000000
66Fu, AshleyCAN17150000000
77Xu, OliviaUSA17140000000
88Divadalage, SanyaCAN16450000000
99WCMChan, KaraCAN16250000000
1010Ramesh, KavyaUSA15850000000
1111Camacho Chavez, NirvanaMEX15830000000
1212Banerjee, MishikaCAN15800000000
1313Villar Velazquez, MaydiMEX15730000000
1414Austin, HazelUSA15500000000
1515Gaona Garrido, EstefaniaMEX15500000000
1616Mote Amasifuen, Izel AlexandraMEX15350000000
1717Szeto, MartinaCAN15330000000
1818Lizarraga Valdez, Maria JosefinaFID15250000000
1919Sreekumar, GayathriCAN14630000000
2020Biswas, AvidhaUSA14250000000
2121Enriquez Cervantes, ElisaMEX00000000
2222Fragoso Inman, RenataMEX00000000
Per la classificació final · 22 jugadors
Criteris de desempat ▾

TB1: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints, Cut1) · TB2: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints) · TB3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints) · TB4: Progressive Score, before FIDE-Tie-Break (PS)(Gamepoints) · TB5: Reunió directa (DE) · TB6: Number of games won (WON) (Gamepoints)

El rangJugadorPunts
1WCM Li, Wan QinUSA · 1884 · № 10TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
2WCM Zhu, AliciaUSA · 1847 · № 20TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
3WCM Chang, Charlotte Tai-EnUSA · 1757 · № 30TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
4Rangamreddy, Aashvi SriUSA · 1748 · № 40TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
5Parul Karthikeyan, AanyaUSA · 1736 · № 50TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
6Fu, AshleyCAN · 1715 · № 60TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
7Xu, OliviaUSA · 1714 · № 70TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
8Divadalage, SanyaCAN · 1645 · № 80TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
9WCM Chan, KaraCAN · 1625 · № 90TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
10Ramesh, KavyaUSA · 1585 · № 100TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
11Camacho Chavez, NirvanaMEX · 1583 · № 110TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
12Banerjee, MishikaCAN · 1580 · № 120TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
13Villar Velazquez, MaydiMEX · 1573 · № 130TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
14Austin, HazelUSA · 1550 · № 140TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
15Gaona Garrido, EstefaniaMEX · 1550 · № 150TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
16Mote Amasifuen, Izel AlexandraMEX · 1535 · № 160TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
17Szeto, MartinaCAN · 1533 · № 170TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
18Lizarraga Valdez, Maria JosefinaFID · 1525 · № 180TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
19Sreekumar, GayathriCAN · 1463 · № 190TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
20Biswas, AvidhaUSA · 1425 · № 200TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
21Enriquez Cervantes, ElisaMEX · 0 · № 210TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0
22Fragoso Inman, RenataMEX · 0 · № 220TB1 0 · TB2 0 · TB3 0 · TB4 0 · TB5 0 · TB6 0